Mirabelka Malvazinka a Nancyská



Stránky: 1,  2   
mexx11 - (8) 
23.10.2006 21:58, zobrazeno: 27041x
znáte ji??chci si dát na zahradu mirabelku nebo ryngli a chtěla bych poradit jakou?má představa je aby byla chutná a měla velké plody,děkuji
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 166.20 (?), 23.10.2006 23:39
Nancyská mirabelka je pomněrně malý plod, ale chuťově je vynikajicí. Loni jsem ji poprvé ochutnal a byl natšený. Slaďounká, hezky šla od pecky, velikostně tak akorát na knedlíky. Hned najaře jsem nasadil dva stromky a asi 6 jich přerouboval. Ješťě mám zelenou renklodu která dobře plodí a pokud jsou vělké plody tak také vynikající. Z těch malých je zase vynikající pálenka. Je dobré nasadit různé odrudy, zrají v různou dobu a tak je od léta do zámrazu na co chodit. Ve školkách se dnes množí snat jen to nejlepší. Tak se nebojte a sázejte, no a pokut Vám to nebude vyhovovat, není nic jednodušího než přeroubovat.    VašekB
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 30.11.2006 16:47
Malvazinka je růžově fialová velká kulata  slíva (vypadá jak ryngle) velmi chutná, jenom má kyselou slupku. Kompot z ní není dobrý právě kvůli té slupce, která navíc sterilací zhořkne. Oloupané jou ovšem výborné, chutí trochu připomínají broskve. Plodnost ale není příliš vysoká a plody hdně padají
  Souhlasím s Vaškem B.,kromě poslední věty. Znám mnoho jednouších věcí než přeroubování slivoně
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 166.20 (?), 1.12.2006 0:20
Moc rád se nechám poučit co ještě jiného se nechá udělat se slivoní která zrovna nevyhovuje. Kašdý máme jiné chutě, co je pro jednohovýborné, druhý nevezme do pusy. A s léty se to i mnění. Teď nadzvednu asi spoustu lidí, nesnáším pivo, je hnusně hořké. Ale nikdy neříkám nikdy. Třeba mi jednou zachutná. Přeroudování třebas pětiletého stromu není žadný problém, rychle to dohoní protože má sílu. No a vykopat a nasadit nový, to je několikaletá stráta. Těším se na odpověď.      VašekB
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 10.12.2006 23:02
Myslel jsem to jinak Přeroubování slivoně (a vůbec peckovin obecně) nepovažuji za snadný úkol - zejména těch starších. I při ujatých roubech za kůru se řezné rány nehojí dobře. Jistě, přeroubovat  stromek 4 - 5 roků starý není až takový problém. Mně se u těch starších osvědčil postup nadvakrát. Slivoň v jednom roce najaře hluboce zmladím a na silné vyrostlé výhony  naroubuji novou odrůdu dalším rokem kopulací - většinou 4-5 výhonů, z nichž posléze založím kosterní větve i terminál. Podmínkou je mít dostatečně silné rouby, Toho dosáhnu tím, že podobným způsobem zmladím i strom, z něhož budu rouby brát.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 230.20 (?), 20.2.2008 7:40

Prosím o radu. Mám na zahradě Mirabelku Nancyskou. Již několik sezón nasadí plody, ale většina z nich opadá před dozráním. Plody jsou takové "zavadlé", na povrchu černé tečky... nevím, jestli se jedná o nemoc, nebo škůdce. Již jsem na tom tak, že se chystám stromek vykopat, ale na druhou stranu je mi ho líto. Nepoškozených plodů je za sezónu sotva hrst.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 20.197 (?), 30.3.2008 18:37

Neodstraňovat, je třeba provést postřik (ZOLENE E 30), že jde o škůdce zjistíte po rozpůlení plodu, postřik je nutno provést při opadávání okvětních lísků a úroda bude skvělá, je to vyzkoušeno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 230.20 (?), 7.4.2008 8:06

Dík za radu, srdce mi nedalo ji zlikvidovat, postříkám!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 80.39 (?), 7.4.2008 9:14

ZOLONE

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 221.138 (?), 7.4.2008 9:53

Dobrý den. Jenom připojím, že tento přípravek končí svoji platnost dne 22. června 2008. Nařízení SRS. Sám jsem z toho trochu špatný, protože to je výborný přípravek proti pilatkám na slivoních. Jedná se o Zolone E 35. Od Silvestra loňského roku by se neměl ani nabízet. Budu muset přejít asi na Calypso. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika