Lze roubovat na jednoletý, nebo i dvouletý



karelka - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (72) - 215.164 (?) 
11.10.2018 15:55, zobrazeno: 1458x

Dobrý den, již několik let celkem úspěšně roubuji švestky, třešně, i jabloně na "loňské "větvičky, taktéž jednoletý výhon, či odkopek kopulací.Na některých větvích vidim, že příští rok bych potřeboval jít do "předloňského"dřeva, chci se zeptat jestli bude úspěšnost stejná jako u těch loňských, nebo jestli se to vůbec nebude ujímat, děkuji za info, Karel

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 11.10.2018 17:46

Když je roub mladý, mělo by se to chytit. Je však namáhavé dělat správný kopulační řez na silnější podnoži. Proto bych kopulační řez roubu připojil k podnoži plátkováním. Pokud už je podnož velmi silná, tak snad pomůže roubování za kůru v době květu.

Pokud mám silnější podnož, ustřihnu ji na jaře skoro u země a očkuji v srpnu nebo září nový letorost. To je asi nejjednodušší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
karelka - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (72) - 215.164 (?), 12.10.2018 8:52

Mně jde o přeroubování větví švestky, nebo švestek, protože až po roce jsem zjistil nevhodný nákup... Letošní přírůstky jsou stejně krátké a slabé, vyzkouším tedy jít do toho staršího, předloňského dřeva stejné slouštky, toto právě dělám nejradši v březnu ze stromu na strom.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika