Lipnická švestka



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?)
17.8.2018 18:00

Určitě, (i když mně se letos Chrudimská skoro celá ulomila). Ale cukernatost jako Durancie, Domácí či Toptaste má v srpnu nejspíš jen Lipnická. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 17.8.2018 18:00

Určitě, (i když mně se letos Chrudimská skoro celá ulomila). Ale cukernatost jako Durancie, Domácí či Toptaste má v srpnu nejspíš jen Lipnická. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 66.111 (?), 19.4.2019 14:34

Tak mi po rokoch konečne zakvitnewink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 196.17 (?), 21.4.2019 20:55

Ten proutek mně zakvetl celkem brzo. Co se týče předřečníků, tak tady je právě ta velmi zvláštní věc v dozrávání Toptaste. Mně dozrává koncem srpna ve stejnou dobu jako odrůda Stanley. Takže sladkých švestek v srpnu až moc. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
eugendun - (2) - 32.13 (?), 20.4.2020 20:43

Tak jsem se stal bohužel majitelem těch lipnických švestek v ceně 300kč/ks před třemi lety. Cena byla 15000kč. Mám 48ks s vidinou výnosu / velké cukernatosti.

Těm co uschnou a nebo nemají přírustky tak je to jenom o péči (mravenci, mšice) a vodě, přírustky mám neskutečné, ale dávám mnoho vody. Kmeny neskutečné oproti sousedovi, který sadil stejně.

V roce 2019 druhý rok sklizeň 3 hrsti švestek, vedle cca 90 ks čačanské cca 300kg, stejný rok výsadby.

Rok 2020 dnes 20.4. (ať byl jákykoliv mráz) já ani jeden květ, vedle to kvetlo co minulý rok.

To co psaly už někteří se vyplnilo.

Jeden velký podfuk od pana Chovance, urodu nikdo neslibuje a nezaručí takže není co řešit. :-(Tyto zmetky může prodávat do nekonečna a bude

Rozhodnutí -  jdou všechny ven, dnes skušebně vytrhnuty dva trhem nahoru traktorem, kořeny stejné jako když jsem je kupoval, nu možná to tak je ale varujte se to kupovat i na zkoušku. Vyhozený peníz a život utíká rychle.

Jsem od Mikulova.

Poučil jsem se, ne vše to co je nové je dobré.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 154.255 (?), 21.4.2020 12:39

Nevím, jestli je dobré po třech letech hodnotit výnos. Mám Lipnickou od podzimu 2015 a o nějakých úrodách zatím nemůže být ani řeč. Letos tam nějaké květy jsou. Pravděpodobně patří k odrůdám, které do plodnosti vstupují později. Třeba taková Těchobuzická by Vás asi vytočila úplně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 21.4.2020 21:20

Copak Těchobuzická, ta nebejt špačků, byla by super úroda, ale když taková Veeblue po sedmi letech ještě ani jednou nekvetla, tak co si má člověk myslet. surprise

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 57.152 (?), 22.4.2020 7:00

Copak úroda, tu Těchobuzická má, ale čekáš na první plody skoro 10 let... Veeblue, co si pamatuju, mi začala plodit brzy. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Geronimo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (388) - 1.200 (?), 22.4.2020 7:31

Lipnická mě taky zklamala.Nízká odolnost na mráz, letos květy opět pomrzly.Šarka na listech je výstavní, na plodech jsem jí zatím nezaznamenal jelikož kvete jen sporadicky a to jen na některých větvích a těch pár plodů zatím bylo bez příznaků..Chuťově, taky zklamání, jen fádní přeslazenost bez avizovaného švestkového aroma.Toptaste když se trošku podtrhnou jsou mnohem chutnější.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 38.27 (?), 22.4.2020 9:30

na Mikulovsku a Břeclavsku bych švestky nesázel.

Jinak k té neplodnosti, dejte fotky habitu stromů, třeba je ještě zkusíte donutit plodit. Když mi na outlon.vahavy(a)napis.to pošlete adresu, mohu se přijet podívat osobně.

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 110.100 (?), 23.4.2020 8:42

Jsem také na rozpacích. Jsem 380mnm v okolí Plzně. první 2 roky nekvetla, loni ano (zmrzlo) a letos také kvete (hodně). Problém mám ale se zarůstáním v místě roubu. Podnož má cca 1/2 průměr. Zatím jsem neochutnal, a obávám se že to při takovém nepoměru kmenů zahyne. Mám 2 stromky, a oba stejně špatné. Vedle Hanita, roste krásně, a předloni plno plodů.

Jestli něco takového jde reklamovat. Opravdu to vypadá že po ztrátě 5ti let to půjde ze země.

srůst
srůst
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika