Lipnická švestka



host - 183.140 (?)
30.10.2015 17:53

Zdravím, snad to bude dobré... zatím mnoho z toho, co tu bylo napsáno, beru s rezervou... pan Chovanec uvádí jako podnože, na kterých by měla odrůda růst dobře např. Adesoto, myslím že dostupnost stromků odrůdy v ČR na této podnoži je momentálně dost omezená- nulová. Má tuto podnož vyzkoušenou? Pokud bude tato švestka tak dobrá, asi máme na dost dlouho vystaráno. Nerad bych, aby to dopadlo jako sloupovité angrešty, merunky a podobné věci. Odrůdy jsou to kvalitní, ale je třeba říci, že sloupovitě samy skutečně nerostou. A kordony (sloupovité tvary) při troše šikovnosti lze na slabé podnoži udělat z řady odrůd se vznosným růstem.  david

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
host - 114.253 (?), 25.10.2015 19:16

Nebo to vyjde a budete spokojen, kterou švestku si chcete vybrat, když se u každé najde nějaký problém bud s hńilobou nebo šárkou nebo nevýraznóu chutí apod.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 137.210 (?), 25.10.2015 19:52

Taky jsem si objednal dva kousky Lipnické a nemám důvod p.Chovancovi nevěřit.Nakupuju u něj nějakých 20 let, dříve to byly subtropy, v posledních letech ovocné stromky, patří k těm solidnějším prodejcům.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 114.253 (?), 26.10.2015 17:39
Kdo si dneska byl pro stromky? Jak vypadají a je jich tam dost?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kamil Severa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (109) - 169.180 (?), 27.10.2015 22:02

Dnes mi kurýr přivezl 4 kousky a vypadají báječně. Zítra jdou do země.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 114.253 (?), 28.10.2015 20:15
Také jsem si byl dnes pro stromky, jen nevím na té podnoži St.Julien je vzrůst švestky slabší, bude stačit odstup mezi stromky 3 metry?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 29.10.2015 8:35

Myslím, že nebude. 3 metry je rozestup zákrsků. Lipnická tvoří údajně dost velké koruny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 183.140 (?), 30.10.2015 17:53

Zdravím, snad to bude dobré... zatím mnoho z toho, co tu bylo napsáno, beru s rezervou... pan Chovanec uvádí jako podnože, na kterých by měla odrůda růst dobře např. Adesoto, myslím že dostupnost stromků odrůdy v ČR na této podnoži je momentálně dost omezená- nulová. Má tuto podnož vyzkoušenou? Pokud bude tato švestka tak dobrá, asi máme na dost dlouho vystaráno. Nerad bych, aby to dopadlo jako sloupovité angrešty, merunky a podobné věci. Odrůdy jsou to kvalitní, ale je třeba říci, že sloupovitě samy skutečně nerostou. A kordony (sloupovité tvary) při troše šikovnosti lze na slabé podnoži udělat z řady odrůd se vznosným růstem.  david

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 30.10.2015 18:24

Lipnickou švestku už mají snad všichni. Ty taky davide? Teda, myslím, že ji má rozhodně víc lidí, než třeba Jogantu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 183.140 (?), 30.10.2015 18:46

No, zatím ji nemám, moc na ní nepospíchám, kvalitních šv estek mám zatím dost. Počkám, co z toho vyleze. Jogantu bych zkusil, ale ne´vím, kde ji za rozumný peníz sehnat. david

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 111.183 (?), 2.11.2015 11:49

Minulý týden jsem byl v Lipníku. Při koupi jsem si vyptal vzoreček slivovice. Byl jsem tam autem, tak to byla jen asi třetina malé štapmrle, takže to je víceméně pocit, než objektívní hodnocení.  Slivovice pěkně a dostatečně voněla (!!!), což jsem ani neočekával, velmi dobře chutnala a bezesporu byla výborně vypálená. Poslední kapku jsem rozetřel na ruce a po odpaření očichával. Bez sebemenšího náznaku toho nakyslého ocasu.  Stromky pěkné, dělají na mě dojem, že to bude dosti vzrůstná odrůda. Zatím tedy zhola nic, co by mělo tu nedůvěřivost a opatrnictví kolem Lipnické švestky podporovat.   Rosťa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika