Lipnická švestka



rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 88.38 (?)
8.10.2013 11:20

Však taky píše, že nehrozí riziko zlámání větví v důsledku větší úrody.Což o to, abnormální úroda v témže roce je málokdy výhodná.

Nezkoumal jsem podrobně výpočetní metodou reálnost vytěžnosti množství slivovice na vložený materiál, protože mě to v tuto chvíli moc nezajímá.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 7.10.2013 22:27

Obrázky odrůd většinou stran vzhledu a velikostin plodů nadhodnocují. Ale tady mi to přijde, že pokud dřevina nemá extrémně velké listy, tak plody svou velikostí jen málo převyšují jednoho z pravděpodobných rodičů - St. Julien. Údaj o střední velikosti plodů tak bude asi eufemizmus.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.39 (?), 8.10.2013 8:34 Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4470) - 155.121 (?), 8.10.2013 10:56

Podle videa úroda nic moc...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 88.38 (?), 8.10.2013 11:20

Však taky píše, že nehrozí riziko zlámání větví v důsledku větší úrody.Což o to, abnormální úroda v témže roce je málokdy výhodná.

Nezkoumal jsem podrobně výpočetní metodou reálnost vytěžnosti množství slivovice na vložený materiál, protože mě to v tuto chvíli moc nezajímá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 208.161 (?), 8.10.2013 12:08

Dosáhnout v kvasu 10-15% lihovitosti není žádný větší problém. Zvlášť jak se píše, že se jedná o poměrně rannou odrůdu. U Durancií, Toptastů apod. pokud by kvasily venku nebo někde ve "stodole" by už samozřejmě problém byl. Mně spíš zaráží to malé množství kvasu o kterém se píše. A taky zda je to legální. Prodávat takové výpěstky. Nejsem žádný byrokrat, ale není k tomu třeba nějaké uznávací řízení, povolení nové odrůdy atd.? Stačí jen si něco vyselektovat a pak to takhle pouštět do světa? (Podle obchodního rejstříku to moc zavedená fa asi není...) Ale osobně bych tomu i věřil. Mnoho odrůd asi vzniklo samovolně generativním nekontrolovatelným křížením. Já jsem třeba letos ve své myrobalánové džungli taky objevil velmi zajímavou věc. Ale nejsem žádný šlechtitel, jen mi zdivočel sad:-( A to místy dost když už i nálety plodily... Jen mně zaráží ta cukernatost a navíc ve spojení s tou raností. Ale co kdyby??? Tak přemýšlím, jestli to zkusit a zda na mně pár stromečků po té "reklamě" vůbec zůstane... Rafael

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 212.34 (?), 8.10.2013 19:59

Není žádný problém vypěstovat spoustu semenáčů, vybrat z toho po započaté plodnosti to kvalitnější, nazvat podle místa pěstování a pak halasně vychvalovat. 

Vážení, nebuďte naivní. Opravdu kvalitní semenáč skutečně  pravé domácí švestky dozrávající počátkem měsíce září,  jsem měl taky, než jsem o něj přes vegetaci prováděnou  nutnou stavbou přišel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
helfires - (6) - 96.8 (?), 8.10.2013 20:04

Zdravím všechny! a děkuji za příspěvky!

Nebojte, já nejsem žádnej prodejce a nechci tomu dělat ani žádnou reklamu! Normálně se jen s kámošama, zajímame o to, co je to zač? a zdá se nám to taky strašně divny!!! Nikde jinde na netu, se nic nedá o tom sehnat, ani žádná diskuze, jenom to zahradnictví Chovanec. No a s tama jsem použil ten článek a zajimaly mě vaše názory! Ten članek z toho časáku jsem si tenkrát vyfotil na mobil, hledal jsem to na netu, ale nic tam nebylo! Až teprve ted, jsem našel to zahradnictví. Včera jsem tam poslal email abych se lépe informoval ale nikdo se zatím neozval. Tady je ten článek.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 246.195 (?), 28.7.2018 21:32

zasadil jsem před 2 lety 2 stromky.rostou hrozně pomalu.Tak nevím jestli slivovičku z nich vůbec okoštuji, jestli dožíju.Přihnojuji ale na Opavsku není asi příznivé klíma.Jan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 30.78 (?), 5.11.2013 10:43

Já bych to taky tak černě neviděl, myslím že vypálit třeba 15 litrů destilátu ze 100 kg ovoce není vůbec žádný problém a nemusí tam být ani žádný umělý cukr. Dřív když nebyly stromy tak silně zasaženy Šárkou, tak výkony kolem 15 litrů byly zcela běžné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 90.196 (?), 25.1.2014 15:44

Dobry den rad bych objednal tuto švestku pro tchána ale nenaše jsem ji nikde poradte. Moc dekuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika