Letos neuroda



Jerrydecampo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (161) - 79.41 (?)
21.4.2010 13:34

Dobrý den. Aby měly vaše údaje jakous takou váhu, bylo by možná vhodné uvést odkud jste a nadmořskou výšku. Letos se mi vyplatilo počkat s řezem broskvoní, neboť spousta květních pupenů v zimě pomrzla, protože na podzim nepatrně narašily. Při řezu jsem ponechané plodné výhony vůbec nezakracoval, na jeden připadaly 4 přeživší poupata. zrovna teď meruňky v plném květu. Frýdecko-místecko, 325 m.n.m.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 162.168 (?), 11.4.2010 18:39, zobrazeno: 7204x

Pri prohlidce kvetnych pupenu jsem zjistil, ze jich je velice malo, proti minulym rokum.Konkretne u stenley, cacanska nema zadne.Bydlim u Podebrad.diky za nazory, Pepa

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.44 (?), 11.4.2010 20:18

Loni nám Stenley přeplodila, letos taky odpočívá. Ale na buchtu bude. Snad.
Martin (SM)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 191.35 (?), 11.4.2010 20:29

Jestli pokvete málo, tak je zvlášť vhodné chránit květy před pilatkou. Ta dovede zlikvidovat i bohatou násadu. Stříká se hned po opadu květních plátků /Decis, Reldan, Calypso.../.   VK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 155.12 (?), 11.4.2010 20:32
Já to pozoruji u obou hrušní (Boscova, Konference) ty nakvétají jen v horním patře a u jedné broskvoně (vloni obsypány). Naopak obě jabloně Golden Del. mají nasazeno na kvetení až až, přičemž poslední dva až tři roky měly doslova pět jablek. Mirek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.44 (?), 11.4.2010 20:40

Loni bylo švestek přebytek (samo, postřik proti pilatce proběhl), letos je to slabčí. Broskvoně nám letos pěkně pomrzly, alespoň mě nebude mrzet ztráta plodů, když budu stříhat... Jabloně taky letos bodují, stejně jako meruňky (těm ale zase nepřeje počasí při květu).
Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 18.4.2010 13:29

mohu uz obe Čačanské ostrihat?nebo mám počkat az na obdobi kvetu? To same u tresne, ta pristi tyden urcite vykvete... u polosvestek to bude urcite o neco pozdeji, nicmene i ony jsou narasene dost, ale poupata nejsou jeste uplne videt, diky za rady

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 61.6 (?), 18.4.2010 20:39

S broskvema jsem na tom podobně jako Martin, hodně toho pomrzlo, některé raší jen ze spících pupenů. Ostatní druhy mají nasazeno pěkně. Možná proto, že loňská úroda byla průměrná, nikoli mimořádná jako u jiných (týká se hlavně švestek).,

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.223 (?), 18.4.2010 21:40

Dnes jsem dělal opravný řez broskvoně po letním zakrácení a napočítal jsem 12 poupat. Všechny ostatní květní pupeny jsou zmrzlé.Sousedova broskev dopadla ještě hůř- 2 zdravá popata.

Navečer jsem stříhal známému na hořením konci vsi, a ten bude mít úrodu docela slušnou, i když tam také něco zmrzlo.

Ušvestek, Stanley po předchozích dvou nadúrodách bude letos slabší, Valjevka mizerná, Altanova slabší průměr, další teprve nastupují do plodnosti.

U jabloní to zatím vypadá docela slušně, s vyjímkou Rajky, Hany a Rubína, naproti tomu Bohemia má nasazeno velice pěkně. Všechno to jsou vřetena.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 155.12 (?), 18.4.2010 22:57
Z broskvoní vypadá nejlépe Redhaven, ostatní nic moc, ale je to patrně důsledkem hlubšího řezu stromků. Třešeň Kordia částečně rozkvetla a v okolí už také kvetou třešně pro opylení. Hrušně Boscova a Konference pokvetou po loňském "obsypání" velmi málo. Nejlépe prozatím vypadají jabloně i po velmi zmlazujícím řezu, zvláště pak Golden Del.. Oba dva stromky budou doslova obsypány květy, stejně jako Idaredy (ty rodí pravidelně), Melrose a Bohemia. Loni zasazený Topaz, Granny Smith i Goldstar už raší a sem-tam se objeví květ. Kiwi Janny asi zmrzlo a maloplodé, i po menším omrznutí, raší velmi pěkně. Réva se taky postupně "rozjíždí" (Arkadia, Chrupka, Pannonia, Vostorg?, Prim, Matilde, Afouz Ali, Afrodita, Rhea, Velika, Dokučaevoj ustojčivij a v neposlední řadě i Kodrjanka).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jerrydecampo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (161) - 79.41 (?), 21.4.2010 13:34

Dobrý den. Aby měly vaše údaje jakous takou váhu, bylo by možná vhodné uvést odkud jste a nadmořskou výšku. Letos se mi vyplatilo počkat s řezem broskvoní, neboť spousta květních pupenů v zimě pomrzla, protože na podzim nepatrně narašily. Při řezu jsem ponechané plodné výhony vůbec nezakracoval, na jeden připadaly 4 přeživší poupata. zrovna teď meruňky v plném květu. Frýdecko-místecko, 325 m.n.m.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika