Kráľovná Viktoria



Stránky: 1,  2,  3,  4   
host - 176.68 (?) 
23.7.2017 10:09, zobrazeno: 17839x

Odroda kráľovná viktoria začína pomaly dozrievať. Plody sú krásne, priložené fotografie nezodpovedajú skutočnému vyfarbeniu, pretože bolo už málo svetla. 

Rodivosť vynikajúca (podpník semenáč wagenheim.), prvé plody mala už v prvom roku po výsadbe. V tomto roku prinesie za misku ovocia.

Plody sú krásne, červené, stredne veľké, sladké, s výraznejšou ovocnou chuťou. V tomto roku majú, nepochopiteľný, nezvyčajne horký záver, ktorý výrazne kazí celkový dojem. 

Aké máte skúsenosti s touto odrodou? 

Kráľovná Viktoria
Kráľovná Viktoria
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 176.68 (?), 23.7.2017 10:12

Na prvý pokus sa nepodarilo pridať všetky fotky. 

Kráľovná Viktoria
Kráľovná Viktoria
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 51.37 (?), 23.7.2017 11:07

Daj si vyhľadať Viktoia na tomto fore prečitaš si tam o nej pestujem ju viac rokov je to velmi rodivá, aj teraz má velkú nasadu plodov jarné mrazy ju nepoškodili.Ja ju mám ešte zelenú odkial si že už ju máš už takú peknú.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.103 (?), 23.7.2017 11:35

Taky mě překvapuje, že už někomu dozrává, v mých podmínkách Viktorie zraje zhruba v polovině srpna. Mám tu zhruba 70letý strom, ze kterého mám možnost sklízet už 27 let(a mnoho dalších naroubovaných) který už pomalu končí, ale letos je opět doslova obalený. Výborná odrůda, každoročně plodící, tolerantní k šarce, plody bohužel dost trpí napadením monílií, zejména jsou-li ve shlucích. Velké sladké šťavnaté plody, co se nestačí zkonzumovat, jde do sudu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 23.7.2017 11:51

Cenné jsou především malé nároky na teplo. Viktorii lze úspěšně pěstovat i na vysočině a v horách.
Obávám se, že zadavatel má jinou odrůdu. V tuto dobu (Královna) Viktorie nezraje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 176.68 (?), 23.7.2017 15:14

Tiež ma prekvapuje termín zrelosti, ale nič nič okrem termínu zrelosti nenasvedčuje tomu, že sa nejedná o Viktoriu. Kupoval som dve, jednu v českej škôlke, jednu v slovenskej škôlke, pestujem ju na dvoch rôznych miestach s rovnakým výsledkom. Tento rok zreje o približne 10 dní skôr ako minulý rok. Oulinská tiež dozrela o 10 dní skôr ako zvyčajne. Možno je to kombináciou mimoriadneho sucha a teplôt okolo 35 °C. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 168.103 (?), 21.7.2018 19:52

ačkoli zrání Viktorie koncem července bylo pro mě v minulém roce překvapením, letos jsem v podobné situaci já sám a Viktorie mi začíná postupně vybarvovat a dozrávat. Walter


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 176.68 (?), 21.7.2018 22:14

Mladý stromček kráľovnej viktórie, ktorý mám na chalupe je už obraný. Zostali na ňom posledné 4 slívy. Chuť, termín dozrievania, rast, všetko rovnaké ako minulý rok. Iba šupka je menej nahorklá. 

Viktoria, ktorú mám doma mala 3 kvety. Malé plody nevydržali tohtoročnú horúcu a suchú jar napriek výdatnej závlahe. 

Stále rozmýšľam, či je to naozaj Viktoria. Táto odroda má dosť charakteristický rast, farbu letorastov. Tiež sa mi nechce veriť, že by mi dve škôlky, v dvoch krajinách, nezávisle na sebe predali inú červenú slívu. Možno nejaký skorší klon?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 176.68 (?), 23.7.2017 15:10

Ahoj,

pestujem je neďaleko Trnavy (Bohdanovce nad Trnavou). Je na južnom až juhozápadnom svahu a tiež ma prekvapuje termín zrelosti. 

Pozdravujem, Peter Babinec

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 51.5 (?), 23.7.2017 15:54

Peter Babinec to je ale náhoda ja som z Bíňoviec.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika