Kráľovná Viktoria



host - 168.81 (?)
11.8.2019 20:38

Já měl letos Viktorku tmavě modrou (to mě překvapilo, tak ji neznám). Sousedům také chutnala a asi ne jen ze zdvořilosti, protože se ptali, jestli ještě mám. Už nemám, nebylo jich moc, ale byla výborná. JG

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 168.81 (?), 11.8.2019 20:38

Já měl letos Viktorku tmavě modrou (to mě překvapilo, tak ji neznám). Sousedům také chutnala a asi ne jen ze zdvořilosti, protože se ptali, jestli ještě mám. Už nemám, nebylo jich moc, ale byla výborná. JG

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 168.81 (?), 1.9.2017 23:01

Ještě mě napadlo pokračování, pane Mikeši. Řekl bych, že pokud si vzpomínám, tak ovoce je „nachlup“ stejné jako na obrázcích ve vláknu. Akorát ty „moje“ stromy nebyly až tak zaplozené jako na foto pana Fialy (ale také byly přeplozené, větve ohnuté) a dost byla vidět monilie (i loňské mumie). Ale asi také rostou v podstatně horší půdě (zavážka svahu silnice).
Takže všechno hodně podobné, jen velmi rozdílná doba zrání. JG

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 2.9.2017 8:27

Tech ruzovoplodych slivoni je vic nez jen Viktorie. Ja mam dve. Jednu opravdovou Viktorii, nzni je zrala a druhou, co zrala asi pred 2 tydny. Rouby jsem dostal pod nayvem Babce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.81 (?), 2.9.2017 10:11

Na Vaše foto Babčete (od pana Janoše) si dobře pamatuji, protože mám taky „Babče“. Jiné, žluté Pávče, Paví vejce z Krkonoš. Ale nejde mi, velká rána na krčku pod mulčem (myši, křoviňák, hniloba?).
Měl jsem na mysli to, že na místě, které jsem popisoval, jsou nyní různě staré semenáče. Asi už i „vnoučata“ původních stromů a ovoce mají stejné. Myslím si, že v rámci ČR mohl za dobu pěstování odrůdy vzniknout a dál se šířit i odlišný, třeba ranější, kultivar. JG

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
hugovotr - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (627) - 49.17 (?), 4.9.2017 22:04

KV padá a padá. Dužnina bez šťávy a cukernatost 15Brix, skoro jsem to ani nezměřil, ale nakonec trochu štávy dala. Ve srovnání (v našem sadu/lokalitě) s Althanovou rynglí plnou šťávy a cukernatostí 23Brix jde o jasného adepta na podzimní popravu. A to letos nemohu srovnat s výbornou ZR, která pauzíruje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 5.9.2017 14:21

Viktorie není ideální palírenská slíva. Je spíš na jídlo. Její silnou stránkou není cukernatost či šťavnatost, nýbrž velké plody, malé nároky na teplo a slušná tolerance k PPV.
   Althanova je jistě sladší, ale ve zralosti je samá vosa a mezi námi - kvasu přidá hmotu a cukr, ale nějaké výrazné aroma nemá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 114.238 (?), 3.10.2017 11:31

Zdravím, pořídil jsem si před dvěma roky nový kříženec Královny Viktorie odrůdu Avalon, podobný typ ve své zbírce nemám a tak jsem se rozmýšlel mezi Avalonem a Excalibrem s podobným rodokmenem.

Koupil jsem skoro špičák v nejmenovaném zahradnictví v Uherském Ostrohu.

Letos mi skoro všechny stromky pořádně zmrzly tak jsem se cvilku těšil že na Avalonu bude pár švesteček do pusy.

V létě jsem se podivoval že plody moc nerostou(60g) v srpnu nezrají a začátkem září začali postupně modrat o moc neporostly (25/30g) a ještě koncem září byly tvrdé. Včera první spadly tak jsem ochutnal voňavé pološvestkové aroma neznámé pozdní odrůdy.

Už jsem se spálil několikrát, tak mě to ani nepřekvapí ale trošku zamrzí.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 114.238 (?), 3.10.2017 11:32

Ještě jeden obrázek Avalonu


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.21 (?), 3.10.2017 19:53

A proč v nejmenovaném zahradnictví ? V Uherském Ostrohu je, pokud vím, jen jeden prodejce stromků, který má vlastní internetovou adresu (jak je vidět z jmenovky na obrázku).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika