Koromila - velmi skory velkoplody myrobalan dozrievajuci pred Burlatom?



TomNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (356) - 129.168 (?) 
29.3.2017 7:39, zobrazeno: 5904x

Ahojte,

zaujal ma velkoplody myrobalan KOROMILA, predava ho na Slovensku Kohaplant.

Mate s nim nejake skusenosti?

Co si o tom myslite? velmi sa mi nechce verit ze by mohol dozriet tak skoro..a este aj chutit 

"Odroda veľkoplodého myrobalánu, ktorá vyniká veľmi skorou dobou dozrievania. Odroda Koromila dozrieva už začiatkom júna, prakticky pár dní pred čerešňovou odrodou Burlat. Tým sa stáva u nás prvou odrodou čerstvého ovocia zbieraného zo stromu (s výnimkou čoraz zriedkavejších veľmi skorých odrôd čerešní). Plody sú šťavnaté, veľmi chutné, vyrovnanej chuti a všestrannej spracovateľnosti. Odroda oživí každú záhradu a osvieži každý stôl vo veľmi skorom období."

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
TomNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (356) - 129.168 (?), 5.4.2017 8:08

nikto nemate ziadnu skusenost? ani nazor na to?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 114.238 (?), 5.4.2017 10:29

Zdravím,

mám 12 druhů plodových myrobalánů tak jsem nemohl odolat a od soboty mám špičák zasazený na sluném chráněném místě 450 m/m.

Taky jsem hledal veškeré informace a celkem nic jsem nenašel,

Koromila se užívá jako název myrobalánů velkoplodých v řecku, mají červenou barvu a asi tak 25 g, tak se jen obávám že dozrávání mají z řeckého překladu a někdo si k tomu domyslel náš Burlat.

Stromek byl napučený tak přepravou Českou poštou ze Slovenska(pondělí až pátek) trochu zvadnul, měl jsem ho 12 hodin ve vodě a dal jsem mu pro jistotu substrát pro ovocné stromky.

Tak že nejdříve za dva roky uvidíme jak to bude s chutí a ranností zrání.

Vašek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 121.9 (?), 15.4.2019 19:48
Tak ako bol už aspoň jeden na ochutnávku?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 184.133 (?), 16.4.2019 7:30

Vloni panenská sklizeň, nevím jestli v té době ještě zrály třešně, ale když zrál Burlat, byly na Koromile teprve malé tvrdé plůdky. Letos kvete docela solidně, ale nevím, jestli něco udrží. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 110.6 (?), 17.9.2019 6:36
Ja mám koromilu z kohaplantu. Zasadená vlani. Tento rok jedna slivka, ale dozrela až niekedy koncom augusta. Ani som ju neochutnal.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
TomNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (356) - 177.207 (?), 17.9.2019 6:59

tak nakoniec som rad ze som koromilu nekupil.

ze je popis chuti bezne prehnany je standard, ze sa sem-tam podari dat inu vysacku, to zamrzi, ale ze predajca (v tomto pripade aj clovek prispievajuci do casopisov) predava produkt o ktorom sa sekne s dozrievanim o stvrt roka je odflaknuta robota.

tomas

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika