Kořenové výmladky



host - 168.61 (?) 
21.2.2016 21:20, zobrazeno: 5165x

Zdravím mohl by mi někdo zduvodnit proč u některých švestek mám v okruhu asi 5 metru velký výskyt kořenových výmladku a jak se jich zbavím

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.2 (?), 21.2.2016 21:31

Protože jsou ony švestky naočkovány na myrobalánu, který podrůstá.Jak se jich zbavit nevím.Sekačkou, nožem(?),ale to není konečné řešení.Až do doby, než se strom pořádně rozplodí bude podnožový myrobalán podrůstat.Pak se snad podrůstání zpomalí.Vyvarujte se použití herbicidu, protože by jste si zničil stromky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 22.2.2016 8:18

Protože jsou ony švestky naočkovány na myrobalánu...Moudivláčku, to je ovšem jen půl pravdy nebo spíš malá část. Zamyslete se, dám vám hádanku. Opravdu jen švestky na myrobalánu dělají kořenové výmladky?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.32 (?), 21.2.2016 21:35

To neřešte proč tam máte výskyt výmladků - nic vám to nepomůže.

Řešte jak se jich budete průběžně zbavovat.

Já meziřadí 2x ročně rotavátoruji, takže tam žádné nemám, vždy se zničí.

Stromy lépe prospívají, neboť se provzdušní zem a vláhy se ke kořenům dostává průběžně po celý rok více díky absenci travnatého porostu, navíc nemusím nic mulčovat.

Stačí vám to tak??

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 168.61 (?), 22.2.2016 20:23

Stromy stojí v trávníku kde pravidelně sekám ale zdruhé strany mám trvalkový záhon asi 6x15 m atam je každý rok vytrhávám.Když některý opomenu musím druhý rok již krumpáčem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.32 (?), 22.2.2016 21:26

Zruš ten trvalkový záhon do RICI a babičku neposlouchej.

Stejně trvalky rozdá po ulici.

Nasaď tam česnek a 2x ročně zrotavátoruj (jaro, podzim)

Když ne, tak zatravni a mulčuj jako druhou polovinu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika