Kdy stříkat švestku?



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10087) - 70.240 (?)
6.5.2013 19:14

Jo, jo, blizny jsou vystrčené jako vždycky, takže jsem v klidu.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4473) - 38.136 (?), 5.5.2013 13:31

Počkejte, až opadne! Je to brzo a co na to opalovači!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 43.70 (?), 5.5.2013 13:33

Teď to stříkat samozřejmě nebudu, počkám, jak už tu bylo řečeno na odkvět.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 159.145 (?), 5.5.2013 20:52

Dá se stříkat i v květu - se stejnou účinností, ale... Občas se to dělá, když je špatná předpověď na dny předpokládaného odkvětu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 5.5.2013 21:49

No, toto jsem kdysi dávno udělal u Lepotice. Věděl jsem, že za pár dní nebudu na to ošetření mít z pracovních důvodů čas. Postříkal jsem ihned po rozkvětu, pozdě večer, Reldanem. Strom bohatě kvetl, ale potom na něm byly 3, slovy tři, plody.
Calypso tehdy ještě nebylo a Mospilan byl nedostupný. Reldan totiž silně fumiguje a na hmyz má repelentní účinky, včetně opylovačů.Měl jsem tehdy dát přednost Zolone.
Na druhou stranu je však také třeba vzít v potaz, že plný efekt po ošetření Calypsem či Mospilanem se dostaví za 2-3 dny po ošetření. Nemají totiž takový knock-down efekt jako organofosfáty či pyretroidy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10087) - 70.240 (?), 6.5.2013 16:26

Tak to jste mně udělal, pane Vinšálku, s tím Reldanem  "ohromnou radost". Jestli nebudou díky němu na stromech žádné opylené květy, tak si rovnou můžu vzít "pušku a jít se oběsit do rybníka". frown

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4473) - 38.136 (?), 6.5.2013 19:04

Petře nezoufej, bude to OK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10087) - 70.240 (?), 6.5.2013 19:14

Jo, jo, blizny jsou vystrčené jako vždycky, takže jsem v klidu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Rosťa 1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 185.4 (?), 5.5.2013 23:13

Tak jak psala pani Lida..3/4 odkvetlych kvetu a jit s postrikem na vec.Od jiste doby provadim postrik jiz po uplnem odkvetu, jedenkrat a to Calypsem.Prozatim to funguje.Doporucuji delat postrik v podvecer, kdy je vesmes bezvetri.Postrik proti pilatce bych nepodcenoval.Pilatka ma rada urcite odrudy svestek.Nejvetsi vizualni zjisteni bylo na Lepoticich, tam se formujou hejna a cekaji.Prozatim mam svestky nekde v polovine kveteni, takze postrik pripravim na stredu az ctvrtek.Pocasi by mnelo vyjit.

Druha vlna boje se skudci je ve fazi pripravy feromonovych lapacu.Jde o obalece.Ten mi zlikviddoval loni celkem podstatnou cast urody co zustala po 18.5.Pokud bude premnozeno, tak udelam i chemickou ochranu, pradvepodobne opet Calypsem, ale pokud mozno, tak se tomu vyhnu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 79.130 (?), 5.5.2013 23:26

Včera večer jsem postříkal a za hodinu se přihnal déšť.  Tak nevím zda není postřik úplně smyt. Postřiky nerad, ale není zbytí. Moje švestky bez postřiku proti pilatce 0 bodů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4473) - 38.136 (?), 6.5.2013 2:26

Já bych to stříknul ještě jednou. Jak jsem tady už psal, chce to aspoň 6 hodin u Mospilanu a předpokládám také u Calypsa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů20:33
Nářadí pro průklest vysokých stromů19:15
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika