Kdy stříkat švestku?



KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4475) - 38.136 (?)
6.5.2013 2:26

Já bych to stříknul ještě jednou. Jak jsem tady už psal, chce to aspoň 6 hodin u Mospilanu a předpokládám také u Calypsa.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4475) - 38.136 (?), 5.5.2013 13:31

Počkejte, až opadne! Je to brzo a co na to opalovači!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 43.70 (?), 5.5.2013 13:33

Teď to stříkat samozřejmě nebudu, počkám, jak už tu bylo řečeno na odkvět.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 159.145 (?), 5.5.2013 20:52

Dá se stříkat i v květu - se stejnou účinností, ale... Občas se to dělá, když je špatná předpověď na dny předpokládaného odkvětu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 5.5.2013 21:49

No, toto jsem kdysi dávno udělal u Lepotice. Věděl jsem, že za pár dní nebudu na to ošetření mít z pracovních důvodů čas. Postříkal jsem ihned po rozkvětu, pozdě večer, Reldanem. Strom bohatě kvetl, ale potom na něm byly 3, slovy tři, plody.
Calypso tehdy ještě nebylo a Mospilan byl nedostupný. Reldan totiž silně fumiguje a na hmyz má repelentní účinky, včetně opylovačů.Měl jsem tehdy dát přednost Zolone.
Na druhou stranu je však také třeba vzít v potaz, že plný efekt po ošetření Calypsem či Mospilanem se dostaví za 2-3 dny po ošetření. Nemají totiž takový knock-down efekt jako organofosfáty či pyretroidy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10093) - 70.240 (?), 6.5.2013 16:26

Tak to jste mně udělal, pane Vinšálku, s tím Reldanem  "ohromnou radost". Jestli nebudou díky němu na stromech žádné opylené květy, tak si rovnou můžu vzít "pušku a jít se oběsit do rybníka". frown

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4475) - 38.136 (?), 6.5.2013 19:04

Petře nezoufej, bude to OK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10093) - 70.240 (?), 6.5.2013 19:14

Jo, jo, blizny jsou vystrčené jako vždycky, takže jsem v klidu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Rosťa 1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 185.4 (?), 5.5.2013 23:13

Tak jak psala pani Lida..3/4 odkvetlych kvetu a jit s postrikem na vec.Od jiste doby provadim postrik jiz po uplnem odkvetu, jedenkrat a to Calypsem.Prozatim to funguje.Doporucuji delat postrik v podvecer, kdy je vesmes bezvetri.Postrik proti pilatce bych nepodcenoval.Pilatka ma rada urcite odrudy svestek.Nejvetsi vizualni zjisteni bylo na Lepoticich, tam se formujou hejna a cekaji.Prozatim mam svestky nekde v polovine kveteni, takze postrik pripravim na stredu az ctvrtek.Pocasi by mnelo vyjit.

Druha vlna boje se skudci je ve fazi pripravy feromonovych lapacu.Jde o obalece.Ten mi zlikviddoval loni celkem podstatnou cast urody co zustala po 18.5.Pokud bude premnozeno, tak udelam i chemickou ochranu, pradvepodobne opet Calypsem, ale pokud mozno, tak se tomu vyhnu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 79.130 (?), 5.5.2013 23:26

Včera večer jsem postříkal a za hodinu se přihnal déšť.  Tak nevím zda není postřik úplně smyt. Postřiky nerad, ale není zbytí. Moje švestky bez postřiku proti pilatce 0 bodů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4475) - 38.136 (?), 6.5.2013 2:26

Já bych to stříknul ještě jednou. Jak jsem tady už psal, chce to aspoň 6 hodin u Mospilanu a předpokládám také u Calypsa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika