Katinka, Hanita, nebo úplně jiná švestka?



host - 185.138 (?) 
7.7.2018 17:16, zobrazeno: 7378x

Pět let stará švestka poprvé zaplodila a už propadávají zralé plody. Jsou protáhlé, drobnější, ale to může být letošním suchem a velkou násadou plodů. Rostla bujně, přímo vzhůru a měla být na konci srpna... Kupovala jsem na základě zdejší chvály, jen je možné, že jsem si spletla ženská jména.

Současně zraje Maďarská meruňka a dvě různé Čačanské švestky, které mají od sebe týden, jsou ještě povětšinou zelené.

Takže propadávají uvedené odrůdy někomu v poživatelném stavu, nebo mám něco jiného a budu dalších pět let čekat na pozdnější švestky?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.186 (?), 7.7.2018 18:38
Pravdepodobne máte Katinku. Tá u nás dozrela pred cca 10 dňami, teraz dozrieva Tegera. Hanita to nemôže byť ani náhodou, to je vylúčené. Predpokladám že záhradu máte v Čechách, moja je v najteplejšej oblasti Slovenska, takže logicky nemôžete mať "klimatický náskok". Inak čo Vám bránilo zapísať si termín výsadby aj s menom odrody a podpníka, prípadne si odložiť identifikačný štítok? Predišli by Ste terajším zmätkom a neistote. IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 185.138 (?), 7.7.2018 19:58

Děkuji.

Katinka má zrát na přelomu července a srpna, to mne mate. Rozhodně jsem nepočítala se švestkou zrající společně s malinami a meruňkami. Prezident zašel, místo něj je Lipnická a další výsadba bude zase plodit za pár let. Prakticky u všech rostlin za posledních deset let znám odrůdy, jen během rekonstrukce je knihovna nabednovaná a nebyla bych první, kdo koupil jinou odrůdu než chtěl.

Ale má to malé bezvýznamné plus, nemusím stříkat proti obaleči.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.186 (?), 7.7.2018 20:15
...a ešte rátajte s tým, že tento rok je teplotne výnimočný, takže v nasledujúcich sezónach Vám Katinka (ak je to teda ona) môže dozrievať aj o 2-3 týždne neskôr. IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.179 (?), 7.7.2018 22:42

Letos je všechno cca o tři týdny dřív, tak to po odečtu odpovídá... Meruňky Maďarská a VP už jsou u nás týden sklizené, dozrává pozdní Darina (normálně přelom VII/VIII).                    Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 234.60 (?), 9.7.2018 12:50

Pán Hlavatý, slivka Katinka vám dozrieva súčasne s Velkopavlovickou marhulou? Ako je to so šarkou u vašej Katinky? Má nejaké príznaky?     

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.143 (?), 9.7.2018 18:18
234.60: Tento rok dozreli približne v rovnakej dobe. Či aj v minulosti - to neviem, tieto veci nesledujem (čo kedy dozrieva). Sledujem len veci ktoré môžem prípadne ovplyvniť. Dozrievanie musíte akceptovať, zmeniť ho neviete. Zaoberať sa tým má význam vtedy ak ešte len plánujete výsadbu. Katinka príznaky šárky u nás nemá. IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 152.65 (?), 12.5.2019 17:55
Take by me zajimalo co vybrat... Budu brat na podnozi VVA 2-Krymsk® Odrudy: Čačanská lepotice, Domácí švestka, Elena, Hanita, Jojo, Katinka, Tophit, Althanova, Wazonova rekloda, Opal Takze budu rad za info o nachylnosti k chorobam a chut. (Oblast kolinsko - kopec nad kolinem)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 234.248 (?), 12.5.2019 21:41

tolik odrůd na Krymsku má snad jenom Hruška Velim, nebo máte jiný zdroj? Kromě Waz.r. mám všechny. Dobrou zkušenost mám... Katinka, Hanita u ostatních je vždy něco... doplňte to o Toptaste a ještě jednu Hanitu u mě plodí průměrně. Jirka PDY.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika