Katinka a jiné švestky



Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 56.75 (?)
15.4.2014 21:17

"Bůh Prunus" laugh - dobrý, to by nemělo zapadnout.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
Oldbek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (122) - 67.254 (?), 11.8.2012 20:45, zobrazeno: 17807x

     V letošním roce jsem zasadil švestku katinku, hagantu a dále mám aprimiru a švestkomeruňku. Chtěl bych se zeptat co by jste mi doporučili za slivoň mezi katinkou, hagantou či popř. před katinkou, aby na sebe konzumní zralostí navazovaly. Děkuji za odpovědi. O. Bakeš

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 88.38 (?), 8.9.2012 21:12

Tak p.Bakeši to je ale velká tolerance mezí dolní, a horní úvratí.V mém případě konzumuju Katinku od konce července, do poloviny srpna.Hagantu jsem loni sklízel koncem září, až v řijnu.To je měsícapůl rozmezí, ve kterém zraje většina odrůd švestek, a slív.Neupřesnil jste taky na co to chcete.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1406) - 179.38 (?), 13.2.2014 21:16

Mezi Katinkou, a Hagantou bych sadil, a vsadil na Hanitu,...a Gabrovskou, protože ta se Bulharům opravdu povedla, a budou z ní i dobrá povidla,povědla,povidlsmiley.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1406) - 179.38 (?), 15.4.2014 15:29

Loňský nápor na kardiovaskulární systém Katinky zapříčinil, že loňského července nadiferencovala méně květních pupenů, než bych si přectavoval.A to přesto, že jsem ji během sklizně přihnojil kdečím-hnojůvkou, makro-mikroprvky ke kořenům, i skrz listové hnojení, na podzim a v zimě dřevěným popelem.Švestky mají rády středně-větší přísun CA.

Letos to opravdu nevypadá jako loňi, že na každém plodonosném výhonu je nespočet květních puků.I když se zdá, že bude méně kvést, zase tak úplný propadák to nebude-opravdu je květů středně více, i včely je navštěvují.Včely jsou na takové věci vybíravé, pokud by měl strom méně květů, měl by v koruně méně bílé barvy, a včely by přilétaly méně.

Taky proto jsem letošní Katince dopřál méně jarního řezu, takže zůstalo v koruně více květů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 15.4.2014 15:40

Každý rok se podivuji nad tím, jak málo Katinka kvete (vedle ní stojící lepotica je celá bílá a Katinka má semtam kvítek) a jak i přesto je slušná úroda. Po loňské hyperúrodě Katinek jsem předpokládal, že vynechá úplně. Ale je to stejné - semtatm kvítek. Takže dá-li švestkový bůh, snad se něco urodí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 81.42 (?), 15.4.2014 16:40

Katinka a jiné švestky.

Pane Miloši, bůh Švestka nebo bůh Pološvestka?

Wendy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 15.4.2014 19:14

Sám veliký polygamní bůh Prunus a všechny jeho ženy: Slíva, Bluma, Švestka a Pološvestka (to jsou sestry), Mirabela, Ryngla. Nepočítám levobočky Plumkota, Pluota a Myroše.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1406) - 179.38 (?), 15.4.2014 19:42

Šlechtická rodina prunus je poměrně široká, zahrnuje taky meruňku, broskvoň, třešeň, višeň, bobkovišeň, mandloň... rovněž i střemcha, mahalebka, sakura nebo broskvomandloň.Všechny tyto patří pod rozsáhlý základní rod prunus-tedy slivoň. Zajimavé spojení potom-slivoň meruňka (prunus armeniaca), slivoň broskev (prunus persica), slivoň třešeň (prunus avium), lépe vyzní např.slivoň švestka (prunus domestica), neboli švestka domácí. Už se těším, jak si koncem května budu pochutnávat na slivoni - třešni, v tuto dobu budou totíž u mně dozrávat časné Rivany.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 56.75 (?), 15.4.2014 21:17

"Bůh Prunus" laugh - dobrý, to by nemělo zapadnout.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.42 (?), 15.4.2014 22:42

Katinka a jiné švestky.

To bylo HEZKÝ

Wendy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika