Kalipso



host - 182.227 (?)
31.7.2019 12:33

Kalipso jsem už otrhal snad před deseti dny, možná i dřív. P

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 234.97 (?), 19.7.2018 11:50

Ako je na tom Kalipso s odolnosťou na moníliu plodov a šarku? Dozrieva až po Katinke spolu s Čačanskou lepoticou? Katinku aj Čačanskú lepoticu mám. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.238 (?), 19.7.2018 11:56

Odolnost na šarku se dá posoudit až po více letech, tak dlouho Kalipso nemám. Monilie na plodech nevybočuje z jiných odrůd. V letošním teplém roce je dozrávání nějak změněné.  Dřív mezi nimi byly prodlevy, teď se zdá, že ty odrůdy dozrávají skoro současně. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.90 (?), 19.7.2018 20:15

v chuti a sladkosti vede Kalipso o celou délku.

Ako je to u Kalipsa v porovnaní s Katinkou čo sa týka chuti a sladkosti?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 20.7.2018 13:26

Kalipso je trochu sladší, Katinka má hutnější dužinu a švestkovitější chuť

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.10 (?), 20.7.2018 17:03

Takže to vypadá na remízu medzi Katinkou a Kalypsom. Kvitne Kalypso v rovnakej dobe ako Toptaste? Kalypso by možno mohla byť lepšia odroda ako opelovač pre Toptaste ktorých mám viac stromov ako je tomu v prípade Čačanskej lepotice ak by Kalypso kvitlo v rovnakú dobu ako Toptaste.  Čačanská lepotica je síce dobrý opelovač aj odolnosť na šarku a moníliu plodov je velmi dobrá ale chuť je každý rok-slabá bez sladkosti a to ju mám už asi 18 rokov.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 21.7.2018 9:59

Na lepotici mám stejný názor. Samé dobré vlastnosti, akorát ta chuť...
Na opylovače coby ovlivnění úrody jsem přestal věřit. Dokladem je letošní rok, kdy většina slivoní má násadu, kterou nemohou unést.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mart - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (294) - 247.182 (?), 31.7.2019 8:39

Jak si vede letos slivoň Kalipso? Zvažuji vysadit nějakou spolehlivou slivoň s dozráváním na přelomu července a srpna Kalipso je jednou z variant. Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 182.227 (?), 31.7.2019 12:33

Kalipso jsem už otrhal snad před deseti dny, možná i dřív. P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 3.20 (?), 6.8.2019 11:28

Tak jsem ochutnal první miniúrodu této odrůdy. Bylo mi divné, že jsou plody, až na jeden, stále tvrdé, i když pěkně vybarvené, přitom v této poloze by se už měly sklízet. Chuť toho jednoho měkčího plodu docela dobrá, ale nedalo mi to a očesal jsem i ty tvrdé - chuťově daleko lepší, aromatické, chuť trochu ringlovitá (podobná Těchobuzické). Velmi příjemně mě tato odrůda překvapila.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 27.7.2023 12:54

S Kalipsem tady minulý rok lavíroval pan ITB Brno. Měl místo Kalipsa nějakou "faleš". Já rovněž nevím, čeho je tato odrůda schopná. První stromek dlouho živořil, rouby se neujaly, tak jedině spoléhám na tento druhý stromek, jestli uspěje. Největší spokojenost z touto polskou odrůdou vyslovil doktor Miloš Vysloužil. Takže momentálně vybarvuje Č.lepotica, Kalipso, Polinka, Topfive a Tegera.

Kalipso
Kalipso
Kalipso
Kalipso
Kalipso
Kalipso
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika