Kalipso



host - 168.81 (?)
22.2.2018 21:41

Taky jsem se zabýval otázkou, jestli pořídit Opál nebo Kalipso (do 450 m/m). „Řeším“ to se sousedkami. Rády sází. Jedné se líbila více Kalipso. Tak zasadila Kalipso a já Opál. Podnože mi rostou a tak to beru tak, že mám vlastně obě (švestky). wink JG

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
               
TomNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (356) - 167.218 (?), 16.2.2018 14:13

zahradkari,

ako je na tom u Vas Calypso s odolnostou voci sarke? 

Comu dat prednost? Opal alebo Calypso? Ich porovnanie? - plodnost, rast, chut.. 

Co by ste dosadili ku Katinke a Hanite? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 234.34 (?), 16.2.2018 15:49

Co by ste dosadili ku Katinke a Hanite?

V akej ste nadmorskej výške?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
TomNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (356) - 167.218 (?), 19.2.2018 6:55

150-200 metrov, telpy a suchy juhozapadny svah, Nitra okolie

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.18 (?), 19.2.2018 20:47

150-200 metrov, telpy a suchy juhozapadny svah, Nitra okolie

To ste v teplej oblasti. Dal by som tam ešte neskorú septembrovú slivku ktorá u vás bez problémov dozreje. Ak u vás nie je rozšírená šarka tak skúste zasadiť Annu Späth a Elenu. Obidve sú vhodné na pálenie a aj na iné spracovanie.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
TomNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (356) - 167.218 (?), 20.2.2018 7:12

nepochopili sme sa, nenapisal som to jednoznacne. pytal som sa na porovnanie opal/kalipso ze ktoru z nich dosadit ku katinke a hanite.

dalsie slivky co mam - lepotica, najbolja, tipala, toptaste, topend plus, haganta, spendlik. na jesen este pribudne rodna, gabrovska a durancia. mozno aj ringloty a nancy.

ake mate skusenosti s annou s. a elenou? neodolavaju sarke??

ps-sarka tu v okoli je, aj na zahrade na starej marhulke je ukazkova

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.150 (?), 22.2.2018 19:37

ake mate skusenosti s annou s. a elenou? neodolavaju sarke??   

Anna Špäth a Elena sú odolnejšie ako Domáca slivka alebo Stanley. Ale rezistentné nie sú. Ako je u vás na tom s odolnosťou na šarku Hanita? 

S Opálom a Kalypsom nemám žiadne skúsenosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.81 (?), 22.2.2018 21:41

Taky jsem se zabýval otázkou, jestli pořídit Opál nebo Kalipso (do 450 m/m). „Řeším“ to se sousedkami. Rády sází. Jedné se líbila více Kalipso. Tak zasadila Kalipso a já Opál. Podnože mi rostou a tak to beru tak, že mám vlastně obě (švestky). wink JG

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
TomNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (356) - 167.218 (?), 27.2.2018 7:49

"Ako je u vás na tom s odolnosťou na šarku Hanita?"

hanita je mlady stromcek z plantexu na st.julien, minuly rok boli 2 plody, oba zjedene este pred uplnym dozretim, chutovo oproti lepotice a najbolji neporovnatelne, velkost polovicna. odolnost voci sarke neviem este zhodnotit, plody boli urcite ciste, listy boli flakate, ale myslim ze skor nespravnym hnojenim (prehnojenim vysadbovej jamy) ako priznaky sarky.

starsie/rodiace mam lepoticu a najbolju, tam sarka na listoch je, plody vyzorovo ciste, ale chut ziadna. hanita ich chutovo "bije" s prehladom

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 11.124 (?), 27.2.2018 10:29

Na plodech Hanity jasné známky šarky vidět nejsou (na listech ano). Přesto si myslím, že se virus PPV na této odrůdě projevuje. Nižší plodností a nižší cukernatostí. Alespoň mám ten pocit, když porovnám mladý (zatím zdravý) stromek se starším,  který stihl nemoc dostat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 16.7.2018 15:49

Většina pološvestek je letos až nepříjemně přeplozená. Pro Kalipso i Čačanskou lepotici to platí taky. U nich to ale není nic neobvyklého. Do plné zralosti oběma ještě pár dní chybí, první plody napovídají to, co z minulosti víme. V plodnosti a velikosti plodů je remíza, v chuti a sladkosti vede Kalipso o celou délku. Výhodou tužších lepotic je snad jen lepší schopnost k přepravě.

Kalipso
Kalipso
Čačanská lepotica
Čačanská lepotica
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika