Juna



Stránky: 1,  2,  3   
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 65.131 (?) 
29.11.2014 8:36, zobrazeno: 15684x

Juna je velmi skora odroda pochadza z križenia Katinka x Zwintschers Early dozrieva sučasne s odrodov herman, chut je plna s prijemnym pomerom cukru a kyselin.

Juna
Juna
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 16.12.2014 19:26

Jestli si podrží dobré plodové vlastnosti Katinky a navíc bude ještě skořejší, máme se na co těšit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 8.7.2015 21:19

Zřejmě nejen pan Miloš Vysloužil bude mít radost z velmi časného dozrávání této německé odrůdy. Jak vidíte na fotkách, tak JUNA už vybarvuje, třeba na rozdíl od Hermanu s kterým by měla dozrávat.

Juna
Juna
Juna
Juna
Juna
Juna
Herman
Herman
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 9.7.2015 22:33

Podle prvního obrázku je vidno, že jde o kontejnerovanou sazenici, která roste 1. sezónu, takže plody jsou úspěchem pěstitele i školkaře, který dodal rostlinu v prvotřídní kvalitě. Na chuť Juny jsem opravdu zvědavý, Herman svým aromatem se mnou skutečně o zem nemlátí. Pokud jej zralostí Juna ještě předběhne, znamená to prodloužení sezóny slivoní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 10.7.2015 21:05

Nevím, jak to dělají. Kontejnerovaná Haroma sázená na jaře má plodů ještě více, naopak tříletý Topfive na St.Julien udržel jen jeden plod. To samé Herman, ale ten není na St.Julien. Přitom stromky prosperují velmi dobře. Ta Juna bude během pár dní zralá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 11.7.2015 20:22

Herman se začíná pomalu již také vybarvovat, ale Juna už je skoro zralá. Je to vůbec možné? Takováhle super ranost? Škoda, že nemám ještě žádný plod na Ruth, možná že by předstihl i ji.

Herman
Herman
Juna
Juna
Juna
Juna
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 12.7.2015 11:59

Asi nepředstihla. Mám Ruth naroubovanou na Hermanovi, zatímco Herman už začíná modrat, Ruth zatím ne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 14.7.2015 16:28

Plody extrémně rané slivoňe JUNA se mohly klidně sklidit již o pár dní dříve. Vyopbrazený plod vážil jen 24 gramů, ale působil větším dojmem. Větším, než třeba působí plody Domácí švestky. Na takto extrémně ranou odrůdu byla chuť plodu hodně nadějná, sladce aromatická, tedy v rámci možností takto raných odrůd. Jestli bude takto kvalitní i při větší úrodě, to se teprve uvidí.

Juna
Juna
Juna
Juna
Juna
Juna
Juna
Juna
Juna
Juna
Juna
Juna
Juna
Juna
Juna
Juna
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 3.7.2016 20:12

Nějaké vybarvené Juny už mi spadly a nejsou to jen ty poškozené obalečem. Chutnal jsem je a myslím, že budeme příjemně překvapeni, přitom stromek je malý a plodů mnoho. Chutnal jsem i jednu Ruth Gerstetter. Chuť zcela jiná, přesto příjemně svěží, čekal jsem mnohem horší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 14.7.2017 17:40

To jsem teda zvědavý, co řeknete na JUNU. Společně s Hermanem výborné první švestky. Juna má ještě nadstavbu v příchuti. No prostě pohádka. yesJak říká Milan: "nebíčko v papuľke"

Juna
Juna
Juna
Juna
Juna
Juna
Herman a Juna
Herman a Juna
Juna a Herman
Juna a Herman
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika