Joganta nr.7184



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 183.140 (?) 
27.8.2015 11:17

Doufám tedy aspoň, že to bude k jídlu... po zkušenostech např. s Jojem jsem trochu skeptik, Presenta padá, nepravidelně plodí atd. chce to nejdřív vyzkoušet.david

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10093) - 70.240 (?), 27.8.2015 16:33

Mně se zdá, že se při selekci někdy vybírají ne úplně vhodní "adepti". Co se týče JOJA, tak jsem například chutnal u pana Vysloužila plody vysloveně ničemné a pak jeden větší, který byl snad dokonce výborný. Tak chutný jsem tady u mě nikdy neměl. Jsou tyto odrůdy dostatečně vyzkoušené a prověřené?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 28.8.2015 10:16

To je otázka - co je lepší? Zkoušet, prověřovat a schvalovat roky až desítky let - jako Sweet Honey nebo vyšlechtit novinku a zarok s ní zahltit prodejny, ja to umějí v Německu?  Nejlepším prověřením jsou tisíce amatérských pěstitelů. Nezkrachují, když odrůda zklame, ale jsou citlivým zrcadlem její kvality (stačí srovnat Jojo a Hanitu).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 148.136 (?), 28.8.2015 21:52

U těch novinek to také trvá velmi dlouho. Kdo by řekl, že třeba Hanita, ač to není novinka, je tu už 35 let - doba vzniku" - rok 1980. Nebo Katinka - 1982, Presenta 1981.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 65.131 (?), 30.8.2015 17:36

Ja verim že Joganta bude chutovo vyborna zatial novinky Azura sa ukazuju ako vyborne Haromu som dnes koštoval ešte nezrelu a je už na počudovanie dobra a uvidime aka bude Jofela.

Joganta
Joganta
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 51.5 (?), 3.8.2017 20:34

Prvé plody tejto odrody sú nadherne velke krasne vyfarbené, nádherná úroda tato odroda vydržala bez problemov jarné mrazíky.Musím mať pri každom stromku železnú tič a upevnené motuzom inak by mi vetry zlamali mladé stromky.




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 51.5 (?), 31.8.2017 19:46

Prve 2 plody som koštoval jeden mal sladkosť 30 Brix velmi sladký štavnatý podobná chuť ako Toptaste druhý plod nebol celkom zrelý šťavnatý sladký 26 Brix tam už boli aj kyselinky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10093) - 196.17 (?), 1.9.2017 20:42

A nebyla by tam nějaká nová Hanita, Milane? Na to pořád marně čekám. "Dvěstěčtyřecetosmička" aliaz Jana Slabiňáková psal, že nejvíce "TOP" z nových odrůd je Jofela. Nebude spíš Jofela taky "jen" takový Toptaste? Myslím, že jeden Toptaste stačí. Můžeš to dobře porovnat, máš je všechny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 51.5 (?), 1.9.2017 21:10

Peter na Hanitu čo sa chuti týka zatial maloktorá slivká má.Ale strom rastie topolovito tenké haluze, keď má veľkú úrodu lahko sa lámu trpí dierkovitosťou listou.Čakam na Harbellu veľké plody ešte tvrdé, Jofela tiež ešte nezreje je nadherná ale nieje tak sladká ako Toptaste čo mnohí zahradkari ocenia.Kámoš bol dneska na morave u Kostihu testuje tam pod čislom marhule 3 druhy od šlachtitela 1 už bola zrelá druhé 2 sú neskoré vzal vruble zajtra zaočkuje vravel chuťovo super.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 51.5 (?), 8.9.2017 13:27

Joganta všetky plody su meké je velmi štavnatá sladkosť priemer 26 Brix.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika