Jakou hadici ke kořenům?



Stránky: 1,  2   
host - 111.183 (?) 
5.11.2015 21:40, zobrazeno: 10052x

Jakou používáte hadici k zavlažování kořenů?  40mm drenážní?  S geotextílií nebo bez? V jaké vzdálenosti od stromu a jak hluboko? Dva okruhy?  Budu sadit švestku na St. Julien. Po letošním suchém roce to už budu dávat všude, jen nevím jak nejlíp.   Rosťa

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 123.101 (?), 8.11.2015 11:38

V tomto směru nemám zkušenosti ale dal bych to tak 20 - 40 cm hluvoko a 75 - 100 cm od kmene stromu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 8.11.2015 16:04

to tak 20 - 40 cm hluvoko a 75 - 100....To je zas rada za všecky prachy, metr od kmene? To bude mít strom jako asymetrické kořeny, co se budou táhnout asymetricky na jednu stranu. A 40 cm hluboko? Ví ten radílek, že švestky koření dost mělce a mají plno kořenů hned pod povrchem?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 111.183 (?), 8.11.2015 22:43

Ferdo mravenče, hosta 123.101 jsem pochopil tak, že myslel v uvedené hloubce vytvořit kruh kolem stromu ve vzdálenosti 75-100cm. Kruh je snad dokonalá symetrie. I ta hloubka by u mě asi vyhovovala. Kolem 30cm hluboko je rozhraní ornice a podloží, tam mívám většinu kořenů. Dolů voda neuteče, nahoru vyvzlíná.  Do té průsakové nepůjdu, nebude možnost vyměnit, až se ucpe, jako kapkovou na povrchu.    Rosťa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 123.101 (?), 10.11.2015 17:01

Já psal, že v tom směru nemám zkušenosti.Všechny švestky mám na myrobalánu tak o závlaze neuvažuji ale hezky se rozjela diskuze. Tazatel si teď může trochu vybrat. Myslím, že jsem se i + - trefil. S pozdravem Radílek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 243.111 (?), 8.11.2015 12:59

Pre zavlazovanie ku korenom je dobra " Hadica zavlazovacia PODzemna ku korenom Gardena ".  Tato znacka nema vsetky produkty az tak moc dobre, ale zavlazovacie hadice su fajn. A nemaju problem fungovat mnoho rokov.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 157.239 (?), 8.11.2015 14:47
Jaký je k tomu důvod? S.P.,Ch.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 111.183 (?), 8.11.2015 22:07

Důvod je letošní brutální sucho, trvající do teď. Ostravsko- Opavsko.  Zalíval jsem v létě i 8-9 leté stromy na myr. podnožích po té, co jim začaly žloutnout listy. Četl jsem, že hadicí ke kořenům to je účinnější, neodpaří se beztak polovina z povrchu. Mám jílovité podloží, do nevyužitelných hloubek toho moc neuteče. Studna není bezedná, čeprám vodu 80m daleko, s mírným převýšením. Vymysleli to jiní, jen se mi to zdá dobrý nápad.  Ve 40-50cm je nyní ten jíl takový, že naskočením na rýč svými 110kg se zaboří tak 3-4cm. Skoro beton. Nechápu, že v tom ještě něco žije. A prý bude hůř.   Rosťa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.136 (?), 9.11.2015 2:10

Rosťo, zkus se zamyslet, jestli Tvému účelu nepostačí dát na okraj výsadbové jámy 4-5 PETek s uříznutým dnem. Tedy cca 40-50 cm od kmínku budeš mít vodu dopravovanou ke dnu výsadbové jámy, kde bude hrdlo nezazátkované lahve. V případě potřeby dvojité hloubky se do sebe nastaví dvě PETky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.135 (?), 9.11.2015 8:50

Špatná rada. Místo jednoho čnícího cancouru jich bude pět a bude se jim vyhýbat buď při kultivaci nebo při sečení. Konec hadice může být vyvedený těsně u kmenu, kde moc nevadí. Když nebudou petky čumět ven, budou zároveň, napadá do nich binec a ucpe je. Při zalévání se bude trefovat 5 x, s hadicí jednou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika