Jakou atraktivní švestku pro děti



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 81.81 (?)
27.1.2012 12:23

To je, p. Stanislawe, nepochybně pravda a taky dobrá zpráva. Jen bych chtěl upozornit, že loňský podzim byl výjimečně teplý a Vaše stromy rostou trochu níž, než je zmíněných 450m n.m. Loni se Tophity vcelku vydařily dokonce i u nás, Přesto mě ta odrůda v chladnější poloze zklamala. Plodnost a velikost plodů je v pořádku, v chuti ale dost pokulhává třeba za podobně zrajícími Hagantou, Presentou, Gabrovskou i Č rodnou.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4,  5   
host - 218.50 (?), 27.1.2012 7:07, zobrazeno: 36722x

Poradí někdo jakou švestku do 450m n.d.m, chráněné místo ze všech stran celí den sem svítí sluníčko. Velké plody dobrou na chuť, odolnější monolioze, nebudu pálit je to spíše pro děti, aby si měli co utrhnout. Na podzim jsem zasadil tophit, ale po přečtení zdejších diskuzí si nejsem jistý jestli ho mám nechat nebo vyměnit za jinou odrůdu z atraktivními plody.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 27.1.2012 8:47

Má-li být švestka především pro děti, je lépe volit co nejranější odrůdu, kdy ještě není švestková chuť omrzelá, zrající v době prázdnin a taky odrůdu s dlouhou dobou konzumní zralosti. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 54.27 (?), 27.1.2012 9:06

Máte-li stromek zasazen, nechala bych ho, na jednu větvičku naroubovala nějakou ranější odrůdu - prodlouží se doba sklizně. Máme jednu švestku, na které jsou naroubovány 3 odrůdy a jde to.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 0.146 (?), 27.1.2012 9:37

Nejranější a nejvíc nám doma chutna OPÁL Švédská slíva do vyšších poloh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 180.2 (?), 27.1.2012 10:34

Dobrý den. Trošku se přidám. Odrůdy Tophit mám zasazených určitě 50 stromků a v loňském roce byla první úroda. Rozhodně mně tato odrůda nijak nezklamala, plody parádní a co bylo velmi zajímavé, tak i když už byly měkčí plody a sušil jsem je, chuť usušených plodů byla úplně vynikající a všichni kdo moje různé odrůdy sušených švestek měli možnost ochutnat, tak jí dávali jednoznačně přednost. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 81.81 (?), 27.1.2012 12:23

To je, p. Stanislawe, nepochybně pravda a taky dobrá zpráva. Jen bych chtěl upozornit, že loňský podzim byl výjimečně teplý a Vaše stromy rostou trochu níž, než je zmíněných 450m n.m. Loni se Tophity vcelku vydařily dokonce i u nás, Přesto mě ta odrůda v chladnější poloze zklamala. Plodnost a velikost plodů je v pořádku, v chuti ale dost pokulhává třeba za podobně zrajícími Hagantou, Presentou, Gabrovskou i Č rodnou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 180.2 (?), 27.1.2012 14:36

Dobrý den pane doktore. Máte pravdu, já si toho údaje o nadmořské výšce nějak nevšimnul. Jen bych chtěl ještě poznamenat, že v loňském roce se mně skutečně vyznamenala odrůda Valor. Byl jsem vážně nadšený. A protože potřebuji vysadit nějaké další, koupil jsem jenom tuto odrůdu a na jaře to půjde na svoje místo. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 230.134 (?), 28.1.2012 11:10

Co třeba ta Haganta.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 218.50 (?), 29.1.2012 7:35

Dobrý den pane Stanislave, napsal by jste prosím něco o tom Valoru?Jaké byly plody a jestli si myslíte, že by se hodil do té mé nadmořské výšky. A něco o zdravotmím stavu těchto švestek. Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 226.194 (?), 2.2.2012 17:09

Když pro děti, tak o prázdninách zrající odrůdy tj. červenec - srpen = Opal, Malvazinka, Katinka, Topfirst, Herman,  Mirabelka Nancyská, Bellamira, Zelená a Altanova rengloda - obě vykrejou rozmezí měsíce srpna a ještě se navzájem sprašují. Přičemž barevně traktivnější Altanova padne za oběť dětem a zelená ringle se dá jak zavařit tak vypálit. Takže i něco pro dospěláky.  Co vím tak třeba Malvazinka - nádherná červenofialová velkoplodá slíva - tu stačí jen setřásat a to co spadne právě na zem, je nejlepší. Toť můj osobní výběr pestřejšího sortimentu raně zrajících slivoní.

Juraj Kafka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika