Jak pěstovat slivoně v 21 století? Lze se něčeho dopěstovat?



host - 192.98 (?)
27.12.2015 23:30

Stačí zadat do google řetězec slov (anglicky)  a dozvíme se jak vážný problém to je.


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
            
host - 192.98 (?), 27.12.2015 18:12

ještě JOJO


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 192.98 (?), 27.12.2015 18:17

Toptaste z letošního roku


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 45.252 (?), 27.12.2015 21:36

Podobně zploštělé a rozpraskané větvě a hlavně kmen mám u své "zázračné" Jojo. Foto je u vlákna -  "zázračná" Jojo. Uvedená "zázračná" odrůda rostla doposud jako topol- do výšky i přes řádný řez. Poslední cca 3-4 roky se na kmenu objevují ony zploštěniny a rozpraskliny připomínající pohlaví. Chut "zázračné" Jojo je doslova katastrofální, suchá, rosolovitá konzistence. Jojo již nikdy více!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 192.98 (?), 27.12.2015 21:47

Toto jsou větve Stanley napadené stejně jako u Jojo.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.32 (?), 27.12.2015 22:24

Vypadá to pane podle fotky na stejný problém jaký má Rony a já zadavatel tohoto tématu. Vůbec nevím jak to řešit, když v produkčních velkých sadech slivoní to sakra funguje!! Tak nějaké řešení bude, když úrody mají velké!!

Po novém roce mě nezbývá než kontaktovat přímo obchodní zástupce dodavatelů a distributorů postřiků a řešit to s nimi. Cílem bude získat informace s celoročním plánem ochrany slivoní v produkčním sadu. 

Zástupci těchto dodavatelů se účastní i svých přednášek na školeních pořádaných např. ovocnářskou unií ČR, ale jestli je to jen jejich obchodní tahák na pěstitele s cílem prodat a vychválit do nebes své výrobky to nevím.

Závěrem : V knížce "Pěstujeme slivoně" je Toptaste vychválená a působí jako jedna z nejlepších a odolných, ve skutečnosti je opak pravdou!!

Odrůdu Toptaste a Jojo do smrti nechci vidět.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 45.252 (?), 27.12.2015 22:49

Někdo si v jiných vláknech Jojo chválí... mě se neosvědčilo, ale mám jen jeden strom. Jiná nová německá odrůda Tophit je excelentní, zejména výbornou chutí a dlouho výdrží na stromě. Jediná nevýhoda je, že nadměrná úroda láme větve i přes různé podpěry a vázání.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 192.98 (?), 27.12.2015 23:30

Stačí zadat do google řetězec slov (anglicky)  a dozvíme se jak vážný problém to je.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
zden1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (114) - 61.105 (?), 27.12.2015 23:28

Stejný problém jsem měl předloni na TopTaste a na některých meruňkách – vředy na větvích doprovázené klejotokem. Podle dostupných informací se může jednat o výsledek činnosti dvou chorob. Jak už uváděl pan Červenka pravděpodobně to začíná u bakterie Pseudomonas syringae. Postižená místa jsou pak osídlována houbou Cytospora cincta, která je uváděna pod různými názvy. Problém je, že obě choroby jsou aktivní nejen na začátku vegetace ale i na konci vegetace když jsou vhodné teploty, vstupují např. rankami po opadu listů. Proto jsem v minulé sezóně již ošetřoval podle doporučení po opadu listů a při rašení Championem, pak ještě před květem a po odkvětu Horizonem. Žádné postižení jsem vloni již nezaznamenal a TopTaste pěkně obrostla a to i přesto, že jsem několik silnějších větví s těmi vředy neodstranil. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 192.98 (?), 27.12.2015 23:34

Přesně tak jak mluvíte, choroba je aktivní hlavně v zimě a na jaro jsou vidět výsledky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 72.149 (?), 28.12.2015 8:51

Vidím jak jsem byl naivní, že jsem v tom neviděl vážnou chorobu, ale spojoval jsem to jen s těmi srnkami. Jsem přesvědčený, že ten pellacol pomohl. Uvidím co bude dále.

FO

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika