Jak jste spokojeni s Nancyskou?



Kamil Hasman - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 15.42 (?)
24.2.2018 16:12

Polohou to asi nebude. Do trojlístku Aprimira, Bellamira a Miragrande jsem vkládal velké naděje. Aprimira je ralativně velkoplodá (otlaky na slupce jsou hodně vidět i při kratším transportu), úrodná, dužina pocitově sušší, moučnatá, chuť s přimhouřením obou očí dobrá, ale z této trojice nejhorší. Bellamira má konzistenci i chuť podobnou starším renklódám, např. Zelené nebo Oullinské, avšak velikost plodů je menší. Miragrande je u nás nejsladší a možná nejaromatičtější, jen vůbec není grande, protože má plody vyloženě malé, nejmenší ze všech mnou pěstovaných slivoní. Celkově převládá zklamání. Výhledově dám Bellamiru, Aprimiru, Miragrande a Nancyskou na jeden stromek. Všechny tři mám na žilience v úrodné těžší černozemi, s možností závlahy, v klimatické zóně 1, na dobře osluněném mírném jižním svahu.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6461) - 9.135 (?), 24.2.2018 7:58

Tedy mísím se do debaty, nemaje pověření. Mně se podobně jeví Bellamira. V reklamních letácích aromatická, u mne na zahradě jen sladká, ani se pomalu nepozná, co jíte, není tam ani náznak nějaké "švestkovité" (nechytat za slovo) příchuti, ani vůně. Je to asi po třetí sklizni, takže stromek už by měl ukázat kvalitu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 24.2.2018 13:14

Ano, rozdíl v chuti oproti planým myrobalánům je, ale je dán - alespoň u nás - především vyšší sladkostí. Nancyská je skutečně sladká hodně. Víc než Belamira i Miragrande. V posledních letech ani tyto křížené mirabelky mě příliš neplní nadšením. Hlavně kvůli velké citlivosti na moniliovou hnilobu. Vůni příchuť či aroma tam taky moc necítím. Možná chtějí lepší polohu, nevím. Pro mě je většina modrých slivoní kvalitativně výš.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kamil Hasman - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 15.42 (?), 24.2.2018 16:12

Polohou to asi nebude. Do trojlístku Aprimira, Bellamira a Miragrande jsem vkládal velké naděje. Aprimira je ralativně velkoplodá (otlaky na slupce jsou hodně vidět i při kratším transportu), úrodná, dužina pocitově sušší, moučnatá, chuť s přimhouřením obou očí dobrá, ale z této trojice nejhorší. Bellamira má konzistenci i chuť podobnou starším renklódám, např. Zelené nebo Oullinské, avšak velikost plodů je menší. Miragrande je u nás nejsladší a možná nejaromatičtější, jen vůbec není grande, protože má plody vyloženě malé, nejmenší ze všech mnou pěstovaných slivoní. Celkově převládá zklamání. Výhledově dám Bellamiru, Aprimiru, Miragrande a Nancyskou na jeden stromek. Všechny tři mám na žilience v úrodné těžší černozemi, s možností závlahy, v klimatické zóně 1, na dobře osluněném mírném jižním svahu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6461) - 9.135 (?), 24.2.2018 18:29

Všechny tři mám na žilience v úrodné těžší černozemi, s možností závlahy, v klimatické zóně 1, na dobře osluněném mírném jižním svahu.

To vono to polohou nebude!! Děláte si srandu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kamil Hasman - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 15.42 (?), 24.2.2018 19:55

Proč bych si měl dělat srandu? Prostě mě Aprimira, Bellamira a Miragrande nepřesvědčily ani v příznivé poloze, stejnětak jako pana Vysloužila v jeho chladné. Nic srandovního na tom nevidím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.61 (?), 4.3.2018 21:51

Máte niekto skúsenosti s Nancyskou mirabelkou na podnoži St Julien v mierne suchej oblasti? Aký bujný je rast Nancyskej mirabelky na St. Julien?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika