hybrid švestkomeruňka



deerslayer - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (489) - 84.120 (?)
25.3.2014 20:31

tiež UherskýOstroh. smiley Nechajme sa prekvapiť laugh

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
deerslayer - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (489) - 84.120 (?), 25.3.2014 20:31

tiež UherskýOstroh. smiley Nechajme sa prekvapiť laugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Rosťa 1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 185.4 (?), 26.3.2014 22:23

Loni jsem mel jeden plod.Bohužel cekal na mne v lednici a po navratu z dovolene jsme se do neho pustili. Popravde receno, si uz nepamatuji jestli byl nebo nebyl plstnaty. 

Kazdopadne Melitopolski to neni.Jednak Melitopolski kvete ruzove a drevo ma podobu merunky. Dapple kvete bile a drevo ma sribrnosede.Stromek mam taktez z Ostrohu a nedalo mi to a ihned jsem tam volal.Plod, ktery je na jejich fotce je z kontejnerovaneho Dapple a i v popisu je popsano, jako plstnate. V tom pripade, se ale nemuze jednat o Dapple Dandy. Dapple je skvrnite a hladke.Cerstvy na strome ma sedy vyrazny povlak.Tak uvidime letos co nam zaplodi a jsem zvedav komu se podari urcit druh, ktery vlastnime.

Jsem ochoten ho nechat privest z USA, pokud nekdo mate nejaky osvedceny kontakt, tak se ozvete.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 193.203 (?), 26.3.2014 22:44

"Jednak Melitopolski kvete ruzove a drevo ma podobu merunky." To je dosť dôležitý údaj. Čo nám k tomu povie pán Peter z Nového Mesta n.Váhom? Akú farbu kvetov má jeho Melitopolsky? Pokiaľ bielu, znamená to, že je to iná sorta?

Keď budete, pane Rostislave, dovážať z USA rastlinný materiál, dajte pozor, aby odosieľateľ neoznačil zásielku ako obchodný balík. V opačnom prípade skončí obsah balíka v rukách českých colníkov a fytokaranténnej služby, ktorí Dapple Dandy do vnútrozemia nepustia.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 63.193 (?), 27.3.2014 7:23

Děkuji za reakce, právě tuto diskuzi jsem chtěl rozpoutat. Melitopolski jsem dal jenom jako příklad z tohoto obrázku, tam vypadají plody podobně jako na stánkách prodejce. Právě by mě zajímalo, jestli někdo nenafotil ovoce na svém stromku Dapple (nejlépe z Ostrohu), abychom mohli porovnat s fotkami z USA... (Listy odpovídají, ale plody nevím nevím)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 98.31 (?), 28.3.2014 13:56

Mam Dapple Dandy (v Americe mu rikaji i dinosauri vejce) taky z Ostrohu a ma stejne bile kvety jako ten vas. Podle Google to zatim vypada dobre, takze to bude asi opravdu Dapple. O pluotech jsem cetl hodne na americkych forech a Dapple Dandy se mne jevi zatim jako jediny schopny pluot, ktery se v nasich krajich da pestovat - vsechny pochazi od Zeiger Genetics, ktery ma sidlo v Kalifornii, kde je pocasi nekde jinde a maji s nimi problemy i lidi na vychode USA (cetl jsem prispevku od lidi z Virginie a Karoliny, kde je tepleji) . Mezi dalsi, kterym uz vyprsel patent a muzou se volne propagovat patri Flavor Queen, ktery pry strasne puka a proto neni mezi spoustou pestitelu v USA popularni. Flavor King a Supreme maji pry vybornou chut, ale vsichni se shoduji na tom, ze maji obrovsky problem s opylenim (vcelam se nelibi a nekteri opyluji dokonce rucne) a kvuli 10 plodum to vetsine nestoji za to. Mezi dalsi potencialni dobre pluoty patri Flavor Grenade, Geo Pride (pry dobry opylovac pro ostatni) a mozna Splash, ale vsechny jsou jeste chranene patentem. Flavor Grenade by mel jit i u nas, protoze ho pestuji uspesne i v Nebrasce. Plumcoty, Apria atd. jsem moc nestudoval. Zakladni informace o jednotlivych odrudach tady

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
deerslayer - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (489) - 84.120 (?), 28.3.2014 16:51

...pán Paľo, mne sa vtedy tie vrúble Melitopolskeho neujali, takže nemám k tomu ako zaujať stanovisko. Dapple Dandy z Uherského Ostrohu som zasadil pred rokom, teraz ide kvitnúť, zdá sa, na bielo...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 116.250 (?), 28.3.2014 19:34

Zdravím, pán Peter! Tak to som nevedel. Na snímkach pána Rostislava sú lákavé plody Melitopolského na stole + zarodený stromček. Kvety však nevidíme. Ak sú naozaj ružové, znamená to, že Melitopolsky od Vás bude niečo iného, lebo ten, ako je vidieť na mojej snímke, kvitne na bielo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 228.55 (?), 31.3.2014 23:11

Bluma Angeleno už pomalu dokvitá, kvitne Melitopolsky- na bielo. Aprimira raší na zeleno, ale vrúble modrých "obršvestek" stále čučia. Pravdepodobne chladné noci bránia ich vyrašeniu. Jeden zo 17 vrúbľov v korune Angelena sa začína scvrkávať. Po vzoru Jiřího Kodeta (Pelíšky) dávam naštepeným vrúbľom tak maximálne dva... týždne. Tento spôsob jari sa mi veru nepáči.

Aby sa preštepená koruna
Aby sa preštepená koruna "nezadusila", zopár halúzok materskej sorty som v korune ponechal. Práve dokvitajú.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
N.K. - (26) - 227.33 (?), 15.4.2014 21:41

No ked sa nedá odolať.Takže toho roku som  zasadila Percocu, v jeseni Melitopoľskij, a pred 2rokmi    Aprimiru a Angeleno.No a tiež Althanovu, lebo stará je už stará a treba ju nahradiť.Oulinská mi už 2x vyhynula, škoda.A zabudla som na Miraclaud a Valor.Nakoniec to asi všetko skončí v sude.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 111.183 (?), 16.4.2014 2:16
Něco jako hybrid kočkopes. Meruńka ano, švestka ano. Ale kočkopes né neboť bych nevěděl jestli toho psa na přední nebo zadní polovinu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika