Haroma



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 54.216 (?) 
2.10.2016 12:49

Pane Jano, mám ji v poměrně teplé a suché oblasti Žatecka (severozápadní Čechy), v 235 m n. m., severní svah, těžká jílovitá půda. I když mně plody Haromy připadají sladké, po změření mají nějakých 17 °Brix. Třeba taková Elena, která mi připadá hodně sladká má 24 °Brix. Některé odrůdy (např. ZR) se zdají být až nesnesitelně sladké a přitom obsah cukru není zase až tak vysoký.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 30.9.2019 13:53

Sytě žlutooranžová, pevná dužnina a poměrně výrazně ostrá chuť, to je HAROMA. Otázka je, jestli vždy dozraje. Osobně bych si přál nějakou pozdnější HANITU, ale prozatím to ani u Azury, Haromy, ani Harbely nevypadá. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.11 (?), 14.3.2021 23:31

Ako je na tom Haroma s odolnosťou na moníliovú hnilobu plodov? Bývam vo velmi teplej oblasti s dozretím sliviek by nebol problém.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 15.3.2021 11:48

Pan Mikeš už sem nechodí, tak se jedině zeptat pana Morvaie. S Haromou a s Harbelou bych neváhal. Treba sadiť, netreba sa pýtať. yes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Geronimo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (388) - 1.200 (?), 15.3.2021 16:55

Haroma chuťově patří k povedenějším německým pološvestkám.Nevýhodou je nízká odolnost na jarní mrazy a mon. hnilobu plodů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 15.16 (?), 15.3.2021 21:22
Haroma je mimoriadne náchylná na moniliózu plodov... pestujem ju na teplom, úrodnom juhovýchode TV... len za dlhej, teplej,suchej jesene moniliózou netrpí... ináč pravidelne ak je na jeseň vlhko, daždivo..plody na strome hnijú... za mňa Haromu neodporúčam! Kúpte si radšej Jofelu, Toptaste,alebo Hagantu... tieto odrody sú chutnejšie a na moniliózu podstatné odolnejšie... takže tak😀
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 16.3.2021 11:41

Haroma je jasná volba. V tomto vlákně se o tom napsalo už dost. Sázím už třetí, protože dvě zašly. Důvod neznám. Jdu po chuti. Měřítkem moniliové hniloby je Prezident a Oullinská renglóda. Všechno, co je pod tyto dvě silně hnijící odrůdy je v toleranci. Kukymu hnije například Stanley, mně minimálně. Když hodně prší, tak shnijou i Domácí švestky, nebudu je kvůli tomu pěstovat? Tak to asi nie. Nejodolnější k moniliové hnilobě se jeví Toptaste. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 6.11.2023 18:21

Roub Haromy je asi ve třech až čtyřech metrech na vrcholu Topgigantu. Těšiil jsem se na první tři plody, které jsem tak dlouho vyhlížel, až jsem na ně zapomněl. Podobně i na roubu Císařovny Balkánu. A co vaše Haromy?

Haroma
Haroma
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 179.2 (?), 6.11.2023 18:58

Haroma mě zklamala.První loňská, větší úroda na menším stromku.Chuť nevýrazná, možná proto se už moc nepamatuju.Dužina oranžově žlutá, bez aromatu, bez cukru.Dost podléhala monilii.Spodní patro stromku jsem ponechal pro každoroční vzorek.Hned od spodního patra jsem na terminál narouboval čerčinskou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 6.11.2023 21:00

Já jí vyzkoušenou nemám. Postupně jsem zasadil tři a všechny zašly druhým až třetím rokem. Za ten jediný roub na Topgigantu jsem rád. Plody znám dvojí. Takové, o jakých píšete a pak ty s výraznější chutí. Podobně je na tom Harbela. Řadu let nerostoucí stromek, ale rouby snad porostou lépe. Ovšem strašáci proti špačkům budou nutné. Elenu vždy sklidí prakticky kompletně. Roub Čerčínské zatím neplodil. Všiml jsem si, že je v prodeji i stromek této Domácí švestky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika