Hanita, Haganta, Katinka, Gabrovská, Wangenheim



morvai - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (158) - 217.18 (?)
6.8.2019 13:53
Áno zavlažujem každé dva až tri dni keď je obdobie sucha a neprší.Práve včera večer som zavlažoval, trvá my to vždy asi hodinku aj pól až dve hodiny.Mám tu vyše sto ovocných stromov takže to trocha potrvá.Tá Wangenheimova celkom dobre znáša sucho a pokiaľ sa nemýlim tak to je aj dosť odolný podpník proti mrazom.Napríklad na Hanite mám sem tam vedľa seba zopár hnilých plodov, ale tie sa snažîm čo najskôr odstrániť aby hniloba nepokračovala ďalej, keďže plody sú na niektorých konároch doslova namačkané na seba.Sem tam podobný jav pozorujem aj na Hagante, ale čo je zaujîmavé na Toptaste plody zatiaľ nehnijú.Na Amers a Harome mám len pár plodov, oba tieto odrody majú zdravé listy bez príznakov šárky, a rovnako tak aj odroda Avalon.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
               
morvai - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (158) - 217.18 (?), 6.8.2019 10:18
Zdravîm pán Mikeš.Hanitu aj Hagantu mám na podnoži wangenheim, ale tú Toptaste bohužiaľ neviem, nemám to poznačené a štítok stromu už tiež nemãm.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 101.26 (?), 6.8.2019 13:17

Zavlažujete, pane morvai? Jak se pere wangenheimova (podnož) se suchem?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
morvai - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (158) - 217.18 (?), 6.8.2019 13:53
Áno zavlažujem každé dva až tri dni keď je obdobie sucha a neprší.Práve včera večer som zavlažoval, trvá my to vždy asi hodinku aj pól až dve hodiny.Mám tu vyše sto ovocných stromov takže to trocha potrvá.Tá Wangenheimova celkom dobre znáša sucho a pokiaľ sa nemýlim tak to je aj dosť odolný podpník proti mrazom.Napríklad na Hanite mám sem tam vedľa seba zopár hnilých plodov, ale tie sa snažîm čo najskôr odstrániť aby hniloba nepokračovala ďalej, keďže plody sú na niektorých konároch doslova namačkané na seba.Sem tam podobný jav pozorujem aj na Hagante, ale čo je zaujîmavé na Toptaste plody zatiaľ nehnijú.Na Amers a Harome mám len pár plodov, oba tieto odrody majú zdravé listy bez príznakov šárky, a rovnako tak aj odroda Avalon.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Marek-TT - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (682) - 20.52 (?), 6.8.2019 14:35

Očakávate na Toptaste hnilobu? Mne sa zdá Toptaste veľmi odolný proti hnilobe.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Motorova pila stihl 02812.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika