Zkušenosti se zahradnictvím Limbach



host - 217.146 (?)
24.5.2019 23:50

Nevím, jestli bude ještě někdo reagovat, Snažím se o tomto zahradnicví něco zjistit. Na jejich stránkách píší u meruněk popisy až z říše snů. S řadou odrůd nejsou v Čechách zkušenosti. Řada odrůd se ale pěstuje i u nás. Z diskusích na fórech vícero praktických pěstitelů o svých konkrétních zkušenostech vyplývá, že např. odrůdy meruňek HARGRAND, HAROGEM jednoznačně trpí na Monilinia laxa a ledas kdy nepomáhají ani postřiky a oni u nich píší "rezistentná voči monilióze kôstkovín (Monilinia laxa)". Potřebuji pár stromků, takže cena by nebyla problém. Jak je možno věřit důvěryhodnosti ostatních informací na jejich webu? Má někdo od nich rezistentní meruňky?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6490) - 9.2 (?), 10.4.2013 20:56

Ono si to zboží svého kupce najde. Vysvětlovat Vám nebudu nic ale dám příklad. Sháněl jsem tu mirabelku Bellamirku a našel v Kruhu. Sakumprásk i s poštovným ta sranda stála 398 kaček což je slabých 400.- A nepomůžu si, v okolí to nikde není. A strom je to jak kráva, čekal jsem zákrsek, že zkusím vřeteno, přišel nějaký polokmen s terminálem tlustým jak palec a vysoký 2 metry. A včil co s tím. Jo, v knížkách o řezu se to hezky píše, ale praxe...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 88.38 (?), 10.4.2013 21:12

Pane PP to mě mrzí, ale škoda že jste se na vhodný nákup Bellamiry nezeptal tady na foru.Dal bych Vám nejméně tři typy kde lze pořídit  stromek za 180KČ.Pozdě byka honiticrying.

Já sám jsem na podzim stromek pořídil na ešopu ve Strážnici za 165 KČ, ale v jarní nabídce už ho nemají.Přišel stromek poštou na ST.julienu ve velmi dobré kondici.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 10.4.2013 21:24

Ze Strážnice chodí jen to nejlepší zboží. Nic podezřelého nepošlou.  Bleskově zařadili do sortimentu i Milošem doporučovanou slivoň Veeblue. Naprostá spokojenost..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6490) - 14.199 (?), 11.4.2013 7:09

"A protože byl hrd, tak dostal prd... " Je to moje vlastní blbost (a stojí peníze) zeptat jsem se mohl, ale nechtěl jsem tak nějak... prostě mi to připadlo hloupý. Zkusím mrknout na tu Strážnici, do budoucna. Dík za tip. Na moji omluvu budiž řečeno, že jsem slova mirabelka a bellamira zadával do vyhledávačů mnohokrát a nic moc to nenašlo. Pak někde při bližším ohledání zjistíte že (už, teprve, dočasně) to nemají a zbyde jeden. I pár zahradnictví při cestách jsem prozkoumal, nikde nic. Mimochodem v té Strážnici ji taky nevidím, jen Nancyskou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Libor1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (173) - 250.179 (?), 11.4.2013 8:19
Obchody tohto typu (majuce predrazeny tovar), pocitaju s lenivostou a neznalostou ludi, pricom niektori potom aj olutuju ze to predrazene kupili, ale uz je neskoro, nie kazdy ma internet... Dalsia skupina ludi v snahe mat supernovinku nehladi na cenu a kedze v blizkosti nie je konkurencia, tak 1ks kupia za 3-4... nasobok. Neviem o ziadnom podobnom obchode s vyssimi ci podobnymi cenami, aj ked je fakt, ze niektore novinky sa inde neobjavuju. Novinka je ale zaroven riadne riziko - ked clovek po 5-6... rokoch zisti, ze kazde plus je casto vyvazene inym minus - napr. velkost plodov/nachylnostou na choroby ci menej vyraznou chutou, vymrzanim, alebo napr. superhit Aprimira nie je z marhule ... a olutuje... Kvalitne veci za zlomkove ceny maju napr. Plantex, Agrofruct, CRZ,... ci online shopy.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 184.220 (?), 11.4.2013 8:41

Vidím, že ste tiež z BA, kupujete stromky z pest.škôlky, ja až na výnimky tiež, ale mám prejdené záhradníctva/okrem stromkov pestujem aj kvety/ ale naozaj sú také ceny vo väčšine záhradníctiev u nás. Mnoho ľudí, potrebuje 1-2 stromky, dôchodca chce zasadiť strom, chce sa poradiť, niekto nemá čas..Niekto chce vidieť, čo kupuje. Toto nie je zneužívanie?

Pozrite napr. Záhradníctvo Iveta..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Rosťa 1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 185.4 (?), 11.4.2013 15:27

Ridi se s cenami v zahranici, akorat ze nevidi, co za ty ceny tam prodavaji.Za 800-1000Kc dostanu v Anglii klasiku v kontejneru.Na jare zasadim a na podzim sklizimsurprise.Novinky vyjdou draz, ale opet v maximalni kvalite.Stromek vam nabidnou v nekolika sortach a zaroven je zpravidla na vyber nekolik druhu podnozi.To co prodava napriklad Fytos u nas, by nikdy nevyvezl za hranice.A nez u nas koupit zmrzaceny stromek za 250 Kc, tak radsi volim spicak za 150Kč.Ony ty spicaky jsou snad lepsim resenim, nez ledabyle a nevhodne zapestovana korunka.Priklad toho jsou merunky co mi prisli... mysleli si..frajer je nekde ze Slezska no, tak mu tam poslem ty zaprdky, stejne to tam zmrzne.Holandani to same.Neco takoveho co dokazou poslat, by   snad neposlal ani ten nejvetsi analfabet oboru zahradnickeho.Ted po konzultacich ze zkusenejsimi resim rez, jak to dat do nejake normalni podoby.A jsem presvedcen, ze stejne nejlepsi jsou spicaky.Bohuzel z druhe strany, pokud nekdo bude chtit nejakou tu novinku, tak musim holt sahnout hloubeji do kapsy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 11.4.2013 15:46

"Priklad toho jsou merunky co mi prisli... mysleli si..frajer je nekde ze Slezska no, tak mu tam poslem ty zaprdky, stejne to tam zmrzne."

To mě rozesmálo laugh, jak jste to mile vyjádřil. Ale je bohužel pravda, že to tak někdy funguje. Já mám strach kupovat stromky na dálku a nechat si je posílat. Proto si raději pro ně dojedu, i když je to dál. Co by člověk pro své hobby neudělal, že. Vzpomínám, že když jsem v jistém zahradnictví kdysi rozechvělou kupoval svůj první stromek, třešnička to byla, občíhli si mě - ha zelenáč!... a zasadil jsem si doma soušku. Když jsem tam přijel podruhé pro náhradnici, obdržel jsem výstavní dvoják. Od té doby se udržuju ve stavu plné bdělosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 217.146 (?), 24.5.2019 23:50

Nevím, jestli bude ještě někdo reagovat, Snažím se o tomto zahradnicví něco zjistit. Na jejich stránkách píší u meruněk popisy až z říše snů. S řadou odrůd nejsou v Čechách zkušenosti. Řada odrůd se ale pěstuje i u nás. Z diskusích na fórech vícero praktických pěstitelů o svých konkrétních zkušenostech vyplývá, že např. odrůdy meruňek HARGRAND, HAROGEM jednoznačně trpí na Monilinia laxa a ledas kdy nepomáhají ani postřiky a oni u nich píší "rezistentná voči monilióze kôstkovín (Monilinia laxa)". Potřebuji pár stromků, takže cena by nebyla problém. Jak je možno věřit důvěryhodnosti ostatních informací na jejich webu? Má někdo od nich rezistentní meruňky?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 250.237 (?), 25.5.2019 11:25

Zaujala mě taky uváděná odolnost rumunských meruněk, tak jsem se snažila najít nějaké práce Vioricy Balan (zabývala se výzkumem na zemědělské VŠ).

V 80.letech křížila vybrané rodiče odolné na monilii a z výsledkú vyselektovala několik jedinců s "polní odolností" k monilii a výbornou chutí. Jak dalece bude vše fungovat v našich podmínkách jsem nikde nenašla. Tak jsem loni koupila Vioricu (druhý den po otevření e-shopu to byla jediná nevyprodaná odrůda) a chci ji vyzkoušet. 

Rok předtím jsem objedávala ukrajinské monilii odolné višně. Ty už letos zakvetly, jsou v pořádku bez postřiku a snad dají plody. Čudovišňa se vizualně víc blíží třešni, Xenia vypadá jak višeň.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika