Hálčivec švestkový (Phytoptus similis)



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?) 
22.4.2014 14:17, zobrazeno: 82162x

I zde se začíná projevovat škodlivý činitel - roztoč hálčivec hrušňový (Phytoptus pyri) a to pozvolna a nenápadně na několika různých místech. Na slivoních už po několik let pozvolna obsazuje čím dál více listů a stromů  "kolega" hálčivce hrušňového - roztoč hálčivec švestkový (Phytoptus similis). Minulý rok se mně podařilo zastavit postup hálčivce švestkového "na všech frontách" postřikem proti svilušce ovocné s názvem Nissorun. V letošním roce to chtělo aplikovat Nissorun současně s insekticidem proti pilatce při dokvétáním slivoní a to proto, že hálčivec švestkový viditelně (fotky) zahájil svůj postup už na několika slivoních. Aplikace při dokvétání slivoní je také řádně předepsána.

Hálčivec hrušňový (Phytoptus pyri)
Hálčivec hrušňový (Phytoptus pyri)
Hálčivec hrušňový (Phytoptus pyri)
Hálčivec hrušňový (Phytoptus pyri)
Hálčivec švestkový (Phytoptus similis)
Hálčivec švestkový (Phytoptus similis)
Hálčivec švestkový (Phytoptus similis)
Hálčivec švestkový (Phytoptus similis)
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 155.121 (?), 22.4.2014 14:33

Nebylo by lepší Sanmite než Nissorun?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 22.4.2014 15:03

Je to možné, Kuky, já jen, že jsem tady "hálky" na slivoňových listech v minulém roce neviděl a tak jsem to přisoudil tomu postřiku Nissorunem proti svilušce. Teď už se tady hálčivec zase "roztahuje" a tak si myslím, že jsem měl stříkat o něco dříve. Sanmite bych si musel objednat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 26.4.2015 17:01

Nezabúdli jsme možná na sýkorky, ale na hálčivce švestkového jsem zabúdol. Charakteristické pupínky na listech jsou všude. Hálčivec hrušňový zatím jen někde. Chystám se ráno taky na pilatku, tak dám do postřiku i Nissorun, i když je již pozdě. Nissorun mám hlavně na svilušku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 22.5.2015 22:12

Na fotkách je dobře patrné masivní napadení listů slivoní hálčivcem švestkovým. Aplikace akaricidů po vyrašení, která tak dobře zamezuje výskytu svilušky, je na tohoto roztoče chráněného hálkami na listech již zcela neúčinná.

Hálčivec švestkový (Phytoptus similis)
Hálčivec švestkový (Phytoptus similis)
Hálčivec švestkový (Phytoptus similis)
Hálčivec švestkový (Phytoptus similis)
Hálčivec švestkový (Phytoptus similis)
Hálčivec švestkový (Phytoptus similis)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 28.5.2015 13:41

Letos už Hálčivce nedoběhnu, ale nevím, jestli v příštím roce použít Kumulus, nebo Nissorun, který pokud se aplikuje včas, učinkuje velmi dobře i proti hálčivci. Kumulus (síra) se jeví také dobře, jako potlačovatel roztočů. Aplikoval jsem ho nedávno ještě jednou prventivně (hálčivec hrušňový) a ve správné koncentraci vegetaci nepoškozuje. Nezaměňovat se SULKOU!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 2.6.2015 12:42

Nevítaná činnost roztoče Phytoptus similis na plodech slivoní.

hálčivec švestkový na plodech slivoní
hálčivec švestkový na plodech slivoní
hálčivec švestkový na plodech slivoní
hálčivec švestkový na plodech slivoní
hálčivec švestkový na plodech slivoní
hálčivec švestkový na plodech slivoní
hálčivec švestkový na plodech slivoní
hálčivec švestkový na plodech slivoní
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 148.65 (?), 2.6.2015 21:25

No vida a já pořád copak to je na té neVlašce :-). Díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 10.3.2016 16:06

Kdopak by věděl, kdy je nejúčinnější zakročit proti tomuto škůdci? Pravděpodobně ještě před rozkvétáním stromů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 68.74 (?), 11.3.2016 18:30

Nejúčinnější zásah bude v době rašení, kdy lze zasáhnout škůdce přezimujícího pod šupinami pupenů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika