Haganta x Toptaste



host - 226.194 (?)
20.2.2013 18:06

krymsk2 nebo-li VSV1 je srovnatelná přibližně s St. J. Výhodou je možné zapěstování štíhlého vřetene nebo chceteli vřetenovitého zákrsku.

Velikost plodů neovlivňuje, dá se říci, že přibližuje nástup do plodnosti.

Haganta je o proti Toptaste méně bujná, lépe se tvaruje, Toptaste má bujnější divočejší vzrůst, kde nejsou vzácností ani trny. Nicméně pro porovnání bych si zasadil obě dvě. Chutné budou obě dvě. A na pálení jakbysmet.

Já bych si zasadil na zahradu jednu ranou odrůdu, např Katinku nebo Topfirst a pod. potom obě renklody Alt i Z., z modrých ještě Hanitu a z velkoplodých Top gigant(místo Lepotice), a na podzim Toptaste, Hagantu, a završil bych to velkoplodým Top End a Presenta na pálení.

To je devět stromků, pěstovaných na čtvrtkmen na Wangenheimově nebo Krymsk 2. A měl bych slivoňové plody od července do října.  

Samozřejmě nejde 9 stromků napěchovat do malé zahrádky ale do větší zahrady. A byl by to ideál. Ještě bych si tam dal Gabrovskou a nebo Čač. rodnou - to jsou taky por mlsaly.

Zbytek jako Top hit, Jojo, Lepotica, Stanley, Najbolja, Prezident jsou jen plniče průměrné chuti (pro mne).

Juraj Kafka

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
               
host - 226.194 (?), 20.2.2013 18:06

krymsk2 nebo-li VSV1 je srovnatelná přibližně s St. J. Výhodou je možné zapěstování štíhlého vřetene nebo chceteli vřetenovitého zákrsku.

Velikost plodů neovlivňuje, dá se říci, že přibližuje nástup do plodnosti.

Haganta je o proti Toptaste méně bujná, lépe se tvaruje, Toptaste má bujnější divočejší vzrůst, kde nejsou vzácností ani trny. Nicméně pro porovnání bych si zasadil obě dvě. Chutné budou obě dvě. A na pálení jakbysmet.

Já bych si zasadil na zahradu jednu ranou odrůdu, např Katinku nebo Topfirst a pod. potom obě renklody Alt i Z., z modrých ještě Hanitu a z velkoplodých Top gigant(místo Lepotice), a na podzim Toptaste, Hagantu, a završil bych to velkoplodým Top End a Presenta na pálení.

To je devět stromků, pěstovaných na čtvrtkmen na Wangenheimově nebo Krymsk 2. A měl bych slivoňové plody od července do října.  

Samozřejmě nejde 9 stromků napěchovat do malé zahrádky ale do větší zahrady. A byl by to ideál. Ještě bych si tam dal Gabrovskou a nebo Čač. rodnou - to jsou taky por mlsaly.

Zbytek jako Top hit, Jojo, Lepotica, Stanley, Najbolja, Prezident jsou jen plniče průměrné chuti (pro mne).

Juraj Kafka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Rosťa 1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 185.4 (?), 20.2.2013 18:58

Z modrych, co plodi, mam akorat lepotice.Osobne az na jeden ci dva roky si tyto polosvestky nemuzu vynachvalit.380m.n.m.

Top gigant je zasazeny, tak budu cekat co se z neho vyklube.Toptaste a Hagantu tento rok si urcite poridim a budu uvazovat o TopEndu a Topfirstu...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 77.140 (?), 17.8.2013 1:34

Pološvestku Toptaste mám 4 stromky a můžu potvrdit, že jde od pecky mizerně, asi bych ji přirovnal k damaškám, je sladká, ale dá se dát jen do bečky.Hagantu mám jen jednu a letos má asi 8 plodů, tak čekám co z ní bude. Jojo bych neodsuzoval, mám 2 velké stromy a dá se jí přijít na chuť.Presenta je taky dobrá, švestky dozrávají až do listopadu a jsou docela dobré i když jeden plod je výborný, druhý dobrý, třetí na prd.Ale ve finále to jde.Mám také ještě Hanitu 3 stromy, trošku je nakyslá, ale dobře dozrálé plody jsou velice chutné.Jen s nostalgií vzpomínám na staré druhy švestek, když ještě neřádila tolik Šárka.Mám zahradu na jižní Moravě, teplo je zde dost, ale v posledních létech je moc sucho a úplně mě to rve srdce, když vidím s jakým úsilím stromy přežívají.Přeji hodně pěstitelských ůspěchů!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 102.201 (?), 17.8.2013 9:20

Letos máme jižní Moravu na zahradě všichni. V dobrém i zlém, tedy dostatek tepla a málo vody.  Já bych to asi bral, vodu lze - byť s problémy - dodat, chybějící teplo ne. Otázkou je, zda poslední teplé týdny doženou enormně studený červen. Vzdor velkým horkům totiž většina odrůd ovoce dozrává oproti jiným rokům spíš později.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 184.146 (?), 18.8.2013 13:18

...i když jeden plod je výborný, druhý dobrý, třetí na prd.

Jo, tak tohle přesně znám i u jiného ovoce. A někdy to ani nemusí být z důvodu příliš velkého množství plodů na stromě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan Fiala - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (196) - 95.245 (?), 18.8.2013 16:18

Toptaste opet nezklamala nadherne plody sa už vyfarbili.

TOPTASTE
TOPTASTE
TOPTASTE
TOPTASTE
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 184.146 (?), 18.8.2013 18:40

Nádhera, pane Milane. Taky se moc těším, ale takovou plodností jako Vy, se zatím chlubit nemohu. Na myrobalánu plodnost stále nic moc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan Fiala - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (196) - 95.245 (?), 18.8.2013 19:45

Toptaste na myrobalane raste bujne ja sa snim neparam ked su slivky dost velke zelene zestriham ich každy rok nech vitvoria rodive drevo to iste robim aj s marhulami viac ich nestriham. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
sneck - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (142) - 195.173 (?), 20.8.2013 10:15

na jednorocnim Toptaste jiz 10-15.plodu, paradni odruda, nebo jsem mel stesti na nakup stromku...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika