Gabrovská se Bulharům povedla



host - 234.73 (?)
21.9.2016 19:56

Ako vám rodí táto slivka?     Jano

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 200.73 (?), 15.9.2016 8:10

Gavrovská letos chutná opravdu výborně, ještě daleko lepší je pro mě letos Čačanská rodná. Neumím to popsat tak jako P. z Pce, ale prostě skvělá.

Svou chutí mě letos hodně potěšila i Chrudimská, byla opravdu výborná. Horší už bylo její silné napadení moniliovou hnilobou.

Jelen

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 15.9.2016 8:29

Já mám letos obě taky skvělé, ale Gabrovské bych dal bodů víc (taky je větší). Plody Chrudimské - myslím ty co neshnily - byly chutné, ale postižení monilií bylo na můj vkus příliš. V tomto směru se musím poklonit Těchobuzické, která monilií letos netrpí prakticky vůbec. I spadené plody ležící 3 dny v trávě jsou čisté.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.39 (?), 15.9.2016 12:37

"V tomto směru se musím poklonit Těchobuzické, která monilií letos netrpí prakticky vůbec. I spadené plody ležící 3 dny v trávě jsou čisté".

Souhlas. Podobně i Č. rodná. Budu se opakovat, ale chuť spadlých a pár dní na zemi ležících plodů Č. rodné je o třídu lepší, aromatičtější. Vždycky jdu nejdříve po těch spadlých plodech.

Chrudimská letos (stejně jako předloni) má dost plodů bez chuti - dužnina suchá, světle žlutá až bělavá. Je to asi přeplozením, o monilióze ani nemluvím. Na jaře zkusím vynechat postřik proti pilatce a více korunu prosvětlím, i když Chrudimka řez prý moc nemusí (zahušťuje).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 234.150 (?), 18.9.2016 16:45

Mali ste ku Gabrovskej dobrého opelovača pán Petr? U Gabrovskej sa uvádza že je nároćná na opelenie.Opeluje ju údajne len Zelená ringlota a Stanley.     Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 234.73 (?), 21.9.2016 19:56

Ako vám rodí táto slivka?     Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 234.187 (?), 18.11.2016 15:09

Mám neďaleko Gabrovskej zasadenú Zelenú ringlotu a aj tak mi Gabrovská plodí slabo.Piliarkou to ale nie je.Je tu niekto komu Gabrovská plodí dobre?                                                                                                       Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 40.230 (?), 18.11.2016 18:20

Mně Gabrovská rodí každoročně. Plodů je hodně, že se ohýbají větve. Chutˇově ji řadím vysoko. Stříkám každoročně proti pilatce. Beskydy F-M 350 m. S pozdravem wtom.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 142.1 (?), 18.11.2016 18:51

Gabrovské máme pět stromů v zatravněném sadu za domem. Dospělé stromy nezaléváme ani nepřihnojujeme, přihnojoval by se trávník, což netřeba. Stromům je asi 2O let. Dva jsou zakoupené ze školky, tři jsem si naroubovala na odkopky něčeho, co vyrůstalo z kořenů v zahradě. Stromy plodí výborně, zvláště v posledních letech, co stříkáme proti pilatce. Loni bylo katastrofální sucho, část plodů Gabrovské propadlo suchem, přesto úroda byla dobrá. Letos bylo sucho opět, ale až od srpna dosud. Gabrovská zaplodila výborně, div se nerozlámaly větve. Plody jsou velké, považuji ji za jednu z nejchutnějších švestek.  U nás zraje v druhé polovině srpna. Netrpí příliš monilií ani na letorostech ani na plodech. Zjara hodlám Gabrovskou přeroubovat jednu dvě Presenty, které u nás nedozrávají. Postřik proti pilatce ja asi nutností, než jsme stříkali, bylo hodně plůdků s dírkou, které opadaly. Jiné odrůdy pilatkou tolik netrpí.  J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 234.45 (?), 19.11.2016 20:48

Pán Wtom a pani Jiřina aké odrody sliviek máte ako opeľovače ku Gabrovskej? V akej nadmorskej výške máte zasadené slivky pani Jiřina?                                                                                                Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 142.1 (?), 19.11.2016 22:59

Bydlím v JZ části Vysočiny v 500 m.n.m. Na zahradě máme ještě Najbolju, Hanitu, Hagantu, Top HIT, Presentu, Vlašskou švestku a jeden strom původní Domácí švestky, který zde rostl, ještě než jsem se přivdala. Dále máme nějakou žlutozelenou kulatou ryngli, název odrůdy nevím. Roub jsem použila z původního stromu po předcích manžela. Švestky i ryngle sbírá manžel a dává do sudu. Že by se objevil zápach fekálií ve slivovici mi není známo, byť slivovici sama nepiju.  J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika