Falešný Dapple Dandy



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10087) - 70.240 (?)
7.8.2019 15:28

Falešná Dapple Dandy, skúsite? Velikost plodů velmi slušná, "ananasová" příchuť patrná. Mňam. cheeky


"False" Dapple Dandy
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
Rosťa 1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 211.13 (?), 8.8.2016 21:20

Flavor supreme je asi nejnarocnejsi odruda na pestovani. Rekl bych, ze se jedna o nejnarocnejsi odrudu. Opylit FS je celkem kumst a to rika i sam Zaigr. Rouby Daplle urcite k mani budou.  Rok porizeni nevim, ale bude se to pohybovat nekde kolem roku 2012. Zajimavy je rozdil mezi plody spodniho a horniho patra stromu. Fotky, ktere jsem zde prezentoval, tak prvni foto je z vrchni vetve, plod cca 180 az 200 g. Ostatni fotky jsou ze spodniho patra, plody o velikosti cca 45-80 g max. Plod,  ktery jsem rozpulil, tak byl cervivy a mel nepatrne ruzove licko,  chtel jsem zjistit, jak se vybarvuje duznina. K me spokojenosti do cervena.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Pavel_CZ - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (254) - 242.214 (?), 7.10.2017 21:04

Kupovali jste nekdo Flavor Supreme z Ostrohu? Muzu si ho naroubovat, ale rad bych usetril nejaky ten rok a tak premyslim o koupi. Bohuzel me odrazuje katastrofalni povest Ostrohu co se tyce zamen. Plodil nekomu? Je pravy?

Pripadne da se koupit jeste jinde, kde mate overenou pravost? Diky za odpovedi

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jura Neubig - (13) - 39.35 (?), 19.2.2018 7:48

Chtěl bych se zeptat, zda měl ještě někdo štěstí jako pan Krulikovský na pravý Dapple Dandy? Bohužel se mi nedaří s ním spojit pro odkup roubu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
driver240 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (134) - 56.93 (?), 19.2.2018 19:53

Psal jsem taktéž panu K. minulý rok na mail o rouby a taktéž bez odpovědi :-D

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10087) - 70.240 (?), 7.8.2019 15:28

Falešná Dapple Dandy, skúsite? Velikost plodů velmi slušná, "ananasová" příchuť patrná. Mňam. cheeky


"False" Dapple Dandy
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10087) - 70.240 (?), 7.8.2019 21:23

Plody, pokud jich je méně, dokáží docela vyrůst, vážení přátelé, pluot to asi nebude, přesto také velmi atraktivní vzhled plodů - rúžovo červená kropenatá slupka (v bedýnce vedle meruněk docela zářily) v chuti mírný ananas, (Gauota byla ještě o něco výraznější), no, co říkáte, nebylo by stromku škoda?


"False" Dapple Dandy
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
P.Praha - (2) - 171.64 (?), 7.9.2019 22:49

Tak jsem si cca před dvěma lety pořídil v zahradnictví ve Spomyšli stromek Dapple Dandy. Letos poprvé rodil, asi 20 plodů. No, chutové byly výborné, chruplavé a dobře šly od pecky, ale originál Dapple Dandy to s největší pravděpodobností není! Viz. přiložené foto.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Štěpánka.3 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (133) - 28.101 (?), 8.9.2019 11:28
Tak to je smůla, budu na tom asi stejně. Já ho tam koupila na podzim 2017 jako dárek pro kamarádku. Pár plodů prý měl, ale shnily, takže zatím nechutnala.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 155.62 (?), 10.9.2019 13:51

Stromky označené cedulkou a prezentované prodejcem jako Dapple Dandy a Flavor Supreme jsem kupoval v zahradnictví v Kadově asi před třemi roky.Z toho prvního se letos v srpnu vyklubal Vanier a z toho druhého visícího ještě na stromku, něco žlutého a kulatého o velikosti mirabelky.Takže o serioznosti tuzemských prodejců takovýchto odrůd ovoce si již nedělám iluze a  alespoń že mě zůstale podnož pro roubování...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 155.62 (?), 10.9.2019 13:54

opravuji- zůstane

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika