Elena



Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 56.144 (?)
3.10.2015 20:56

S právě sklizenou Elenou letos spokojenost - v ničem nezklamala.


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
            
host - 234.29 (?), 20.3.2015 10:18

Čítal som zaujímavý text o plodnosti sliviek a práve ELENA mala najvyšší výnos v tonách na hektár.Slivky boli vysadené na podpníku myrobalán.Táto odroda bude určite vhodná aj pre tých ktorí pestujú slivky na kvas, Vďaka dozrievaniu zhruba v polovici septembra-září by mala mať aj dostatočný obsah cukru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 56.144 (?), 3.10.2015 20:56

S právě sklizenou Elenou letos spokojenost - v ničem nezklamala.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 234.250 (?), 3.10.2015 21:58

Je to veľmi vydarená odroda, nikdy chuťovo nesklamala, strednej polohe okolo 300 m.n.m. každoročne dozrieva do potrebnej kvality na rozdiel od PRESENTY a naviac netrpí moniliózou na plodoch.Ja som tiež spokojný s ELENOU. Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.124 (?), 22.5.2020 23:09

Zdravím, aké máte po rokoch s pestovaním Eleny skúsenosti? Je odolnejšia na mrazy, moníliu plodov a šarku? F

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.248 (?), 23.5.2020 11:28

Z mé zkušenosti Elenu považuji za velmi dobrou odrůdu z pozdního zrání slivoní. U mě je určitě lepší než Presenta, která zraje ve stejnou dobu. Plody jsou sice někdy malinko menší, ale jsou šťavnatější a mají výraznější aroma. Vzdušnější růst stromů (mám na MYR.) minimum monilie plodů, velká plodnost, poškození mrazem ani Šárku jsem na Eleně nezaznamenal.Oproti tomu podobně zrající Presenta, převislý růst, monilie někdy až 80% plodů, suchá dužnina, málo aromat, Šárka na listech výstavní. Podobně zraje Tophit, ale ten se skoro nedá dopěstovat do zralosti... vše zničí momnilie. Pouze jeden rok Tophit předvedl asi svou kvalitu kdy dozrálo cca. 50% plodů bez monilie koncem září do super kvality při váze cca.60g. Jirka, Poděbrady

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 196.17 (?), 23.5.2020 19:40

To je teda zvláštní. Za sebe můžu prohlásit, že jediné dvě odrůdy, které trpí silnou moniliovou hnilobou plodů je President a Oullinská renglóda, jinak všechno OK. Třeba taková Toptaste má sice vyšší citlivost na moniliový úžeh květů, ale nikoliv na moniliovou hnilobu plodů, i když obé způsobuje stejná houba. Tophit neničí hniloba, ale většinou nedozraje do dobré kvality, stejně jako Jojo. Moje Presenta je taková nestandartní. Plody jsou drobnější, ty pevné jsou chutné, mají velice harmonickou sladce navinuluo švestkovou chuť. Podle mě mají být ale mnohem větší, a to buď vynikající anebo fádní. Jak které. Elenu mně sklízejí špačci. Pořád čekám a čekám, že zesládne, až na stromě skoro nic nezbude. sad

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.144 (?), 24.5.2020 14:34

Já mám mnohem lepší zkušenosti s Tophitem než s Elenou, která v našich podmínkách špatně dozrává a šárka na lisech se objevila stejně jako u některých Tophitů. Ale záleží na počasí konkrétního roku. Společně s Jojo to byly první švestky z Německa, které jsem začal pěstovat před deseti lety.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 196.17 (?), 24.5.2020 14:46

A kde, pane 81.144, v které lokalitě?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.144 (?), 24.5.2020 20:24

Severní strana Chřibů ve Zlínském kraji. Tedy žádné velehory a na sad svítí slunce od rána až do večera.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika