Duranzia



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 229.109 (?) 
21.2.2016 22:46

yes

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 50.172 (?), 21.2.2016 22:51

Jak pěstovat slivoně v 21 století? Lze se něčeho dopěstovat?
host - xxx.xxx.248.32 (?)
27.12.2015 16:14
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Pro hosta 192.98(zřejmě Rony) - od zadavatele příspěvku :

Pane Rony přečetl jsem si Váš dřívější příspěvek - "Konec šlechtěných švestek na Valašsku" a zjistil jsem, že mám přesně ten samý problém co máte Vy. -  "Je to jak přes kopírák"!!  Stále, ale nevím jak z toho ven?? Před samotnou výsadbou jsem ještě půdu preventivně desinfikival 1 cisternou dol.vápence, protože půdu mělo v užívání ZD. Kromě všeho co zmiňujete se u mě ještě navíc na všech stromcích projevuje zelený povlak na kmenech a kosterních větvích. Nevíte prosím o jakou hobovou chorobu se jedná a jak to odstranit? - Po ošetření Kuprikolem to stále na stromcích zůstává!

Ale to není nic proti hlavnímu problému asi té zmutované nové Monilii, která je k nám dovlečena novými vyšlechtěnými odrůdami a to hlavně TOPTASTEM!!! Tuto odrůdu jsem letos musel již vykácet jako téměř proschlou ve dřevě a s novotvary na kmenech, neboť letos v 2015 už ani nezarodila a ze všech mých uvedených odrůd má nejnižší odolnost!!

Koupil jsem dříve odr. Toptaste 30 ks na podnožích St.J.A přímo v Baumschulle Schreiber Poysdorf v Rakousku osobně, abych měl jistotu, že mám kvalitní, garantované a bezvirozní stromky - a tak to s nimi dopadlo!!!  Stromek stál 9 Euro, v té době se tato odrůda téměř nedala v ČR ještě sehnat.

Doslechl jsem se, že v sadech R.Jelínek ve Vizovicích údajně likvidují Jojo - promrzá až do dřeva a Stanley tam má všechny plody shnilé v celé koruně stromů téměř pravidelně. Jejich sady má konkretně osobně nastarosti pan Bača. Mluvil jsem s ním a sdělil mě, že doporučuje sázet Hagantu, tak nevím jaké jsou na ni reference co se týká odolnosti z praxe vůči houbovým chorobám??

O problémech, které mám ve výsadbě já jsem ho neinformoval, neboť ho tak dobře neznám, tak neznám ani jejich celoroční ochranu slivoní.

Ví ji prosím někdo???

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 199.251 (?), 21.2.2016 23:51

Nemoc švestek tak jak jsem ji posal a mám ji fotograficky zdokumentovanou je velice zákeřná v tom, že nové odumřetí větví se ukáže při rašení. Samozřejmě že se to při pozorném průzkumu pozná i před. Doprovodní jev jsou tzv "léze" ajkoby se hojící zářezy do dřeva. Nemoc pozoruji mnoho let a její nástup z ničeho nic na všechny stromy různého stáří typu Čačanka. Následná sadba Stanley. Jojo, Valjevka a ani Toptaste neodolává. Kdejaký odkopek domácí nebo Durancie vedle sázený odolává. Podle mne jsou na pseudonomas syringae náchylné všechn klony švestek, které mají v genech Duke... (už jsem zapoměl název). Na tutéž chorobu oděla i okrasná vrba a šeřík. Na webu se dá najít napadený šeřík. Mám dojem, že celá oblast je zamořena. Do Vizovic to mám asi 20 km.

Rony

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika