Domácí švestka a Domácí velkoplodá



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10078) - 70.240 (?)
30.9.2020 9:31

Tak letošní svatováclavský léto se vůbec, ale vůbec nepovedlo.  Podepsalo se to i na chuti některých posledních švestiček. Valjevky nebyly zase tak nejhorší, ale moc jich nebylo.  Domácí ještě jsou, až dojdou, tak si na další zase nějaký ten měsíc počkáme. Není nad čerstvě utrženou švestku. 

Valjevka a Domácí velkoplodá
Valjevka a Domácí velkoplodá
Domácí velkoplodá a Valjevka
Domácí velkoplodá a Valjevka
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13   
                     
karelka - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (72) - 215.97 (?), 8.11.2018 13:04

"Páni rádcové", tak jsem si nemyslel jaké budu mít dilema při nákupu obyčejné švestky...

Desítky let se na otcově a nyní mé zahradě střídaji různé švestky, nyní jsem polovinu zahrady dal zeťákovi, jelikož to je Moravák přivezl si tu jejich "trnku", nejspíš normální odkopek švestky Domácí které prý maji na zahradě, na té mé je desítky let stará švestka která nikdy nezklamala, je také odkopek Domácí.

Nyní bych mu rád koupil "opravdovou"Domácí švestku naroubovanou na nějaké podnoži, ale najednou vidím v nabídce Domácí švestka a Domácí velkoplodá...

Nyní zase vidím, švestka - pozdní 'Domácí velkoplodá'...

Nevím proč nemaji prodejci nebo výrobci přesně formulováno jaký může být název produktu, u buřtů nebo u gothaje když nemá správný poměr dle bývalé ČSN, tak se ten název nesmí použít, zahradníci myslím klamou spotřebitele zavádějícími názvy...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10078) - 70.240 (?), 30.9.2020 9:31

Tak letošní svatováclavský léto se vůbec, ale vůbec nepovedlo.  Podepsalo se to i na chuti některých posledních švestiček. Valjevky nebyly zase tak nejhorší, ale moc jich nebylo.  Domácí ještě jsou, až dojdou, tak si na další zase nějaký ten měsíc počkáme. Není nad čerstvě utrženou švestku. 

Valjevka a Domácí velkoplodá
Valjevka a Domácí velkoplodá
Domácí velkoplodá a Valjevka
Domácí velkoplodá a Valjevka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10078) - 70.240 (?), 16.9.2021 10:28

Za dobu pěstování švestek jsem se dopracoval ke zvláštnímu úkazu. Časy, kdy Domácí švestky byly vytlačeny všelijakými německými kříženci odolnými vůči šarce, tak u mě nyní nastává situace právě opačná. Všechno, co není Domácí švestka půjde postupně pryč až na některé výjimky.  Dost bylo švestkových napodobenin. Není na takové odrůdy prostě místo. Na fotce TOLAR s překvapivě intenzivní a koncentrovanou švestkovou chutí. 

Domácí velkoplodá
Domácí velkoplodá
Domácí velkoplodá
Domácí velkoplodá
TOLAR (klon Domácí švestky)
TOLAR (klon Domácí švestky)
TOLAR (klon Domácí švestky)
TOLAR (klon Domácí švestky)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Geronimo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (388) - 1.200 (?), 16.9.2021 15:32

Přésně tak Petře, dost bylo napodobenin wink.Tolar z Polska jsem si dovezl už zašarkovaný, po čase se zmátořil a začíná plodit "normální" švestičky.Do nejlepších klonů Domácích mu schází trošku aromatičnosti, ale jinak jsem s ním spokojen.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10078) - 70.240 (?), 16.9.2021 15:49

Tolaru musí ustoupit část Toptaste, nedá se nic dělat. První plody Tolaru chutnali výtečně, zdál se aromatický dost, ale bohužel za ty roky neměl možnost se rozrůst. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Geronimo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (388) - 1.200 (?), 26.9.2021 15:51

Domácím švestkám musí ustoupit všechny ty pokusy co jsem si natahal na zahradu.Vchuti a plodnosti se jim nic nevyrovná (kromě Durancijí),jsou to dříči, plodí každoročně ikdyž ostatní odrůdy pomrznou, díky pozdnímu rozkvétání vždycky nějaké švestičky dozrají.

Domácí velkoplodá
Domácí velkoplodá
Domácí velkoplodá
Domácí velkoplodá
Domácí velkoplodá
Domácí velkoplodá
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Geronimo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (388) - 1.200 (?), 17.9.2022 19:05

Domácí velkoplodá (bílý klon),se Špendlíkem nejkvalitnější žlutoplodá slivoň na zahradě.A samozřejmě nesmí chybět nejkvalitnější modroplodá slivoň.

Domácí velkoplodá bílá
Domácí velkoplodá bílá
Domácí velkoplodá bílá
Domácí velkoplodá bílá
Domácí velkoplodá bílá
Domácí velkoplodá bílá
Domácí velkoplodá bílá
Domácí velkoplodá bílá
Domácí velkoplodá
Domácí velkoplodá
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  11,  12,  13   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu8:34
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika