Dolná Strehová



milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 51.13 (?) 
7.2.2018 17:41, zobrazeno: 2645x

Môj dobrý priatel Jan Majzel, bol na sustredení v Dolnej Strehovej, ktoré trvalo 3 dni, bolo tam vela zástupcov rôznych firiem nielen naších ale aj zahraničných.Preberali vela veci predstavovali výrobky, ale francuzka spoločnosť star fruits predstavila nové odrody ovocných stromkov všetkých druhov preto mi kámoš poslal katalóg vie že ma to zaujíma. V tejto spoločnosti sú Francuzi, Španieli, Taliani, Canada a Rusko spolupracuju spolu.Jeden predajca ovocných stromkov sa tam snimi dohodol že by od nich bral stromky keby to vyšlo bolo by to super, nemuseli by sme kupovať polske napodobeniny. Mňa zaujali ich pluoty, každa odroda je prekvapením chuti vďaka vyberu najlepších odrôd su aromatické sladké šťavnaté. Dnes začal v Berline 3 dnový ovocný veltrh sú tam novinky ktoré uverejnia až v pondelok zahraničné stranky.










Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.3 (?), 8.2.2018 20:42
Síce ex post, ale pridávam na fotkách program tohto seminára. Viaceré veľmi zaujímavé prednášky... Mňa by bola zaujímala najmä tá z 31.1. o 9,15 hod. IH


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 9.2.2018 10:48

Mnoho přednášek muselo být zajímavých a to nejen pro profesionály. 
   Co se týče pluotů, nové chuti vždy lákají. Z dosavadní zkušenosti musím říci - asi jsem moc konzervativní - že exotické peckoviny, co jsem ochutnal - kříženci, asijské slivky, myrobalány - byly zpestřením, ale celkově nedosahovaly chuti nejlepších švestek a renklód. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jura Neubig - (13) - 39.35 (?), 9.2.2018 12:34

Tak já se musím některých novějších odrůd zastat, koupil jsem loni v obchodě plody asijkých slivoní, v bedýnce měli podle nálepky žlutomasou Blackamber - klasicky nevyzrálé kyselejší chuti, spolu s přimíchanou nějakou červenomasou blumou a to byla jiná lahůdka - výrazná, sladce šťavnatá, s příchutí ostružin, granátového jablka, až jakoby červeného vína, opravdu zajímavá. U evropských slivoní takovéto chutě neznám...


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 9.2.2018 13:21

Pravda, neporovnával jsem dovozové plody z obchodu, nýbrž naštěpované z vlastní zahrady. Je možné, že v ideálních podmínkách by chutnaly lépe. Mně to utvrdilo v přesvědčení, že v Česku se vyplatí pěstovat ty ovocné druhy a odrůdy, které jsou zde vyzkoušené. Občas se najde ovoce, které tu dřív nebylo a osvědčí se - zimolez, muchovník, aj. Peckoviny mě zatím nepřesvědčily.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika