Dobrý rok pro Stanley



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5   
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.216 (?) 
9.9.2011 12:33, zobrazeno: 27590x

Dobrý rok pro Stanley? Já myslím, že jo. Stanley není žádná špičková švestka, přesto si myslím, že byla letos nejlepší za poslední roky. Zkonzumoval jsem jich dost, takže to si to klidně troufám tvrdit. Horší odlučitelnost jí odpouštím. U ní to tak už bývá. Ale jinak kvalitní. Co vy na to? Byl dobrý rok pro Stanley?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.216 (?), 9.9.2011 12:36

Nejspíš jí hodně pomohl ten týden veder před dozráním.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 178.235 (?), 9.9.2011 12:39

Souhlasím, Stanley se letos vydařila.Plody obrovské velikosti a hodně.Odlučitelnost není jako u švestek, ale to jí jako pološvestce odpustíme. AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 70.216 (?), 9.9.2011 20:50

Toptaste je pravá švestka, ale pecka je v dužnině zcela zarostlá, podivná věc. A jak vidím tak nejenom u mě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 178.235 (?), 10.9.2011 9:45

Toptaste je rovněž řazena mezi pološvestky.   AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 178.235 (?), 11.9.2011 7:38

Herman, Katinka,Tegera, Čačanská,Topfirst, Hanita,Valor, Jojo,Tophit, Haganta,President,,Elena, Topend Plus, to všechno jsou pološvestky.Mezi švestky kromě Domácí patří: Těchobuzická, Gabrovská,Presenta, Tuleu Gras    AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 145.138 (?), 9.9.2011 12:51

Dobrý den,

bohužel o úrodě u nás rozhodl jeden den v květnu. Stromy byly obalene plůdky a najednou mráz a konec. Jinak máme dva stromky této odrůdy cca 15.roku staré. Zatím vždy bohata úroda. Chutově takový průměr, dá se říci že ve zralém stavu nejsou špatné. Ale kousek vedle byly kdysi pravé švestky a to opravdu nejde porovnávat.

Radim          

Opava

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 178.235 (?), 9.9.2011 18:46

Švestky jsou ještě na stromech, nechávám je přezrát i na sušení, něco dokonce zamrazuji.Všeobecně u nás modré ovoce přetíží pálenice a dožene se tak loňský deficit. Stanley pálím jen v nouzi. AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 43.70 (?), 10.9.2011 6:38

Všechny Stanleye mám ještě na stromě a je jich opravdu hodně, jako všechny švestky mám letos zaplodily tak, že se lámou větve. U nás dozrávají později, chuť bývá průměrná a i zavařené mají mdlou chuť, proto skončí v sudu společně s domácími švestkami, které kvalitu kvasu vyrovnají. Ve finále je z toho dobrá slivovice. PaR

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 160.35 (?), 13.9.2011 22:29

Div se nám letos nezlámala. Velké plody a mnoho, výborné. Na kraji Brna, 300 m n.m.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika