Daple dandy pěstování



host - 183.140 (?)
27.8.2015 11:23

Zdravím, troufám si tvrdit že se zatímžádné Dapple Dandy a ani jiné zaigerovy odrůdy typu plumcot a aprim se v ČR nevyskytují, je to VŽDY nějaký kříženec salicina x cerasifera typu Melitopolskij, Kometa aj. Jak už bylo řečeno, Dapple Dandy je chráněná známka, kdo něco s tím dává na trh, pěkně si koleduje. Já jen že jistí prodejci s tím furt otravují a klamou lidi. myslím, že pokud to někdo doveze, tak by stromek stál jistě přes 1000 Kč. david 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9   
                     
Rosťa 1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 185.4 (?), 23.8.2015 12:12

To co prodava Ostroh urcite Dapple neni. Udajne to byl 100 procentni dobry zdroj z PL. Jsem uz celkem zdrave nastvan co se tady deje, jak jsou lidi sizeni.V pondeli volam do Ostrohu az si prijdou to sve Dapple vykopat a prestanou sidit zakaznika. Ostroh nesmi pouzivat cizi fotky, jen svoje a proto stahl puvodni orginalni fotku Dapple a dal misto ni Melitopolski.Na me upozorneni ji stahnul a dal jinou fotku, coz mi Dapple pripomina, ale to co vidim na fotkach tady a co jsem mel ja, urcite Dapple neni.Jedna se pravdepodobne o nejakouj asijskou svestku a nebo velkoplody myrobalan.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 195.22 (?), 23.8.2015 21:21
Zdravím. Jak jsem se letos mohl přesvědčit, tak ani Dapple ze zahradnictví JUKKA není pravý... jen aby někdo další neskončil s japonskou slívou nevalné chuti.. M. C.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Pavel_CZ - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (254) - 98.93 (?), 24.8.2015 12:16

Peter: Dapple Dandy maji i v kohaplantu v Bojnici, kdybyste chtel jeste experimentovat. V CR je to zabite

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Rosťa 1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 185.4 (?), 26.8.2015 21:00

Dapple Dandy bylo v Ostrohu staženo z prodeje. Stejně, tak jak Aprimira. Byly mi nabídnuté peníze a nebo náhradní strom dle mého výběru.Stejně tak mi bylo vysvětleno, jak k tomu došlo a celkem to chápu, že prodejce není sadař a nemůže každou matečnici mít pod kontrolou.Důležité je, že prodejce reaguje na reklamaci a snaží se vyjít vstříc zakaznikovi.Samozřejmostí byla celkem upřímná omluva.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 183.140 (?), 27.8.2015 11:23

Zdravím, troufám si tvrdit že se zatímžádné Dapple Dandy a ani jiné zaigerovy odrůdy typu plumcot a aprim se v ČR nevyskytují, je to VŽDY nějaký kříženec salicina x cerasifera typu Melitopolskij, Kometa aj. Jak už bylo řečeno, Dapple Dandy je chráněná známka, kdo něco s tím dává na trh, pěkně si koleduje. Já jen že jistí prodejci s tím furt otravují a klamou lidi. myslím, že pokud to někdo doveze, tak by stromek stál jistě přes 1000 Kč. david 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 114.238 (?), 31.8.2015 10:52

Taky jsem se nechal napálit s Dapple a i se Superiorem ze Strážnice z nektarinky Harco se vyklubala podřadná broskev, a z třešně Rivan je ve skutečnosti pozdní praskající odrůda, Topfirst začíná teď modrat jen obě visačky s odrůdami jsou stále bílé...

Ale mám správné Flavory - Supreme, Queen, Candy a Purple Candy jsou to orginály které nejsou již patentově chráněny Zaigrem a ostatní se snažím sehnat...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Pavel_CZ - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (254) - 242.214 (?), 31.8.2015 13:21

Ja ve Straznici kupoval tresen Lapins, ktera dozravala tesne po Burlatu :(

Cresthaven je ale v poradku. V Ostrohu jsem dopadl podobne. Santa Rosa byla mala o trochu vetsi nez myrobalany, cervenomasa a dozravala o 14 dni driv nez mela. Dapple Dandy z Ostrohu, tam to netreba komentovat.

Ani v jednom uz bych nic nekoupil, radsi si priplatim a koupim to jinde, nez cekat 2-3 roky kvuli nicemu. Jo jinak Flavor Candy a Purple Candy nejsou od Zaigera a v USA nejdou nikde sehnat. Slechtitel se u techto dvou odrud neda nikde dohledat a nejsou ani v Evropske databazi odrud. V Evrope jsou pluoty zadane a nejdou sehnat, tak je tady asi nekdo vyslysel. Pokud byste nekdo meli informace o puvodu techto dvou odrud, tak se podelte

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 114.238 (?), 31.8.2015 13:56

Pluot® Purple Candy®Šľachtiteľ: ZAIGER HYBRIDS, Modesto, California, USAPluot® Purple Candy® kombinuje jedinečnú chuť marhule a šťavnatosť slivky. Plody sú stredne veľké, hladké ako slivka. Šupka má tmavú purpurovú farbu, dužina je vínovo červená. Výborná sladká chuť očarí každého. Zreje začiatkom augusta.

Táto odroda sa hodí pre klimatické zóny 5-9. Vyžaduje opeľovača, napríklad inú Pluot® odrodu.

Pluot® Flavor Candy® Pôvod: ZAIGER HYBRIDS, Modesto, California, USA

Limbach zahradnictví.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 114.238 (?), 31.8.2015 14:05

Faktura za Zaigrovy produkty v akci 2014 pflanzenspezl.de

Pos. Artikel Beschreibung Menge Preis MwSt. Betrag
1 Pluotpaket I 1x Flavour Supreme
1x Flavour Candy
1x Purple Candy
1x Biricoccolo
85,00 5,56 85,00
2 Versandkosten EU-Ausland 22,90 1,50 22,90
Der Gesamtbetrag setzt sich wie folgt zusammen:
€ 7,06 MwSt zu 7,0% auf € 100,84 netto. NETTOBETRAG € 100,84
MwSt GESAMT € 7,06
Summe € 107,90

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Pavel_CZ - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (254) - 242.214 (?), 31.8.2015 14:50

Bavime se o tom, jak zahradnictvi podvadi a vy mne date jako zdroj dalsi zahradnictvi. Kdyz se podivate na stranky davewilson.com, coz je vyhradni zastupce Zaigera v USA (velkoobchod od kterych stromky kupuji ostatni skolky, ktere prepordavaji koncovym zakaznikum), mate tam vsechny pluoty krasne vypsane, i ty pouze pro komercni pestitele. Flavor Candy ani Purple Candy tam nikde neni a neprodava se ani v zadne skolce.

Velice dobrou stranku na tyto veci ma Community plant variety office (CPVO), kde si muzete najit odrudu, ve ktere zemi je odruda patentovana a do kdy a taky kdo o patent zazadal + dalsi informace. Zatimco Zaigerovky tam vsechny jsou, Flavor Candy, ani Purple Candy ne. Na 99% to je nejaka evropska "specialita". Ani pflanzespecial u nich nepise puvod, zatimco u Flavor Supreme tam toho Zaigera ma. Odkaz na Community variety vyhledavac je tady (nutna registrace).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika