Cukernatost slivoní



host - 161.31 (?)
28.7.2018 23:25

falešný opál plod

falešný opál plod
falešný opál plod
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4   
host - 161.31 (?), 25.7.2018 20:51, zobrazeno: 17612x

Dobrý den, dával jsem do tématu Tipala několik měření cukernatosti z mé zahrady, a pak jsem si řekl, že by bylo zajímavé sledovat srovnání jednotlivých odrůd ze stejné lokality. Budu do tohoto vlákna postupně přidávat naměřené hodnoty z mých sádků. Většina z nás pěstuje více odrůd slivoní, budu rád, pokud se někdo přidá a doplní srovnání ze své lokality. Vím že cukernatost nesouvisí s aromatem, ale je to důležitý ukazatel vhodnosti odrůdy na palírenské zpracování a zároveň jeden z mála měřitelných (kromě cukernatosti už mne napadá jen hmotnost - například hmotnost 50 ks plodů dané odrůdy). Nemyslím ovšem vložení cukernatosti jedné odrůdy nebo i několika odrůd z různých lokalit ale vždy alespoň dvou odrůd z jedné lokality se zadanou nadmořskou výškou a ideálně i orientací svahu, aby je šlo hodnotit mezi sebou a zhodnotit vhodnost odrůd pro různé podmínky.

Jenca

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 161.31 (?), 25.7.2018 21:03

Valašsko 440 m. n. m. stromy jsou v zatravněném sečeném sadu, neudržuji kolem kmene holý úhor pouze mulč zetlelé trávy. Jihozápadní svah. Tipala 10 Brix, Viktorie 10 Brix, Špendlík 16 Brix, Oulinská 12 Brix. U Viktorie a Oulinské jde o první dozrálé plody u špendlíku o jedny z posledních, Tipala je v začátku sklizně.

První spadlá Lipnická (nahlodaná od vos) 21 Brix, Falešný opál(zatím jsem nedokázal určit plody u mě začínají dozrávat na konci července shodně s Viktorií, při dozrátí zrůžoví na barvu trochu světlejší Viktorie oproti které jsou o třetinu menší a více zakulacené) 12 Brix.

Jenca

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.76 (?), 26.7.2018 13:11

Jenca: Můžete mi říci, kde jste přišla k falešnému Opálu? Zkuste, prosím, přidat i foto plodů. Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 152.215 (?), 26.7.2018 22:00
Jenca bude nejspíš ON Mikesi, jako Jenda!! :-) Jinak ziram jak má Tipala velký časový rozdíl ve zrání. Velmi záleží zřejmě na teplotě, poloze, možná svitu. __ Čau K.z B.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 123.101 (?), 27.7.2018 10:41

Lipnická 25%, Špendlík 18%. Valašsko 450 m n. m. taktéž jihozápadní svah, těžká jílovitá půda, zatravněný sad.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 161.31 (?), 27.7.2018 23:13

Dobrý den, bohužel si ke stromkům nepíšu prodejce a původní označení je dávno pryč. Jen vám můžu říct, že se 100 % jistotou jsem stromek zakoupil buď v Uherském Ostrohu nebo u pana Peška v Bojkovicích nebo ve Zlíně v Arbii. Těch pár stromků co jsem kupoval jinde než u těchto třech prodejců si pamatuju. Dnes jsem se dostal domů pozdě, fotku a podrobnější popis doplním zítra. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 161.31 (?), 28.7.2018 23:23

Na prvních fotkách je falešný opál, dozrává postupně plody si udržují zelenožlutou barvu a postupně prakticky za dva dny zrůžoví a měkké opadnou. Na dalších fotkách je viktorie která růžoví rovnoměrně u všech plodů a je o něco větší. Falešný opál viktorii překonavá, jak sladkostí, tak kvalitou dužniny(je pevnější a ne jen sladce rozbředlý, jako viktorie, zároveň má i slabší švestkové aroma které u viktorie postrádám).

falešný opál
falešný opál
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 161.31 (?), 28.7.2018 23:25

falešný opál plod

falešný opál plod
falešný opál plod
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 161.31 (?), 28.7.2018 23:27

viktorie

viktorie
viktorie
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 161.31 (?), 28.7.2018 23:32

srovnání viktorie a falešný opál

srovnání viktorie a falešný opál
srovnání viktorie a falešný opál
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika