Co je to za škůdce na švestce?



host - 92.42 (?) 
8.5.2012 12:26, zobrazeno: 18047x

Dobrý den, jsem začínající zahradkář a na loni vysázených švestkách se mi objevilo pár nezvaných návštěvníku. 

Obr vlevo. Několik těchto brouku mi lozí po obou švestkách. Je nějak škodlivý? 

Obr uprostřed. Jelikož mi i po stromech lozí mravenci tak odhadují, že by se mohlo jednat o mšice, ale překvapilo mě jejich zbarvení (na většině fotkách na internetu jsou zbarvené do zelena).

Obr vpravo. Vypadá to jako nakladena červená vajíčka.

Byl bych rád kdyby jste mi poradili o jakého škůdce se jedná a jaký postřik je nevhodnější proti němu použít v tomto období.

Děkuji všem moc za rady.


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 8.5.2012 12:53

Na prostředním obrázku to budou mšice a na levém jejich úhlavní nepřítel - larva slunéčka. Ta jich dokáže spořádat více než dospělá slunéčka. Není sice dobře poznat, ale když si zadáte do vyhledávače "larva slunéčka" tak Vám najde spoustu obrázků, zkuste porovnat. Pokud se jedná o samostatně stojící stromky, tak naneste na kmen párcentimetrový pás z Chemstopu, a zamezíte tím putování mravenců, kteří mmj. chrání mšice před slunéčky, a ta je následně zlikvidují.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 220.182 (?), 8.5.2012 23:18

Pokud máte u stromku kůl, musíte lep nanést i na kůl, jinak vám na stromek mravenci polezou i po kolíku, jsou mazaní.          Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 92.42 (?), 11.5.2012 18:39

Dobrý den, lepové pásy mám na stromech i kulech už od začátku kvetení švestek, přesto mravenci to dokážou záhadně přejít přes ně, Problem s mšicemi jsem nakonec vyřešil Mospilanem.

Ale k mému zděšení jsem dneska na jednom stromě objevil ještě něco dalšího. Na spodní straně listů jsem si všimnul, že list je zdeformovaný a je vytvořena nějaká dutina (nevím jak to nazvat přesně). Po rozevření této dutiny jsem objevil oranžové larvy. Nevíte někdo co tohle může být?

Na fotce zleva: horní strana listu, spodní strana listu, oranžové larvy uvnitř

lukáš


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 21.1 (?), 15.5.2012 8:03

Mravenci dokážou najít jakoukoliv cestu na stromek. I přes jednu vyrostlou trávu, co sahá nad lep, nebo přes provázkem spojené dva stromky. Taky bacha při sekání, na lep se nanese tráva a mravenci si přes ní najdou cestu, eventuelně tam nějací zůstanou a jiní přes ně pochodují.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 86.78 (?), 17.5.2012 23:37

Hálčivec švestkový, na plody nemá větší vliv, postřik vhodný při rašení listů nebo dle potřeby při vetším výskytu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 9.114 (?), 10.6.2013 19:14

čím zníčím hálčivce švestkového (omite se již nevyrábí)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 50.213 (?), 4.7.2020 23:36

Tohle není hálčivek švestkový.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 54.5 (?), 14.6.2013 23:52

Opravím Vás, na levém snímku není larva slunéčka nýbrž křís. Řád stejnokřídlí. Je to savý škůdce. Juraj Kafka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika