Čím přihnojit



host - 227.97 (?) 
24.10.2018 20:12, zobrazeno: 4004x

Poraďte, čím a kdy přihnojit 7 roků starou švestku, aby zesílila (kmínek i větve).Rodí docela pěkně každým 2.rokem, ale kmínek i větve jsou dosti slabé. Na to stáří by určitě měly být silnější.Pod plody se velice prohýbají větve a dosti se lámou.Pořád to musím podepírat podpěrami. Na podzim vždy přihnojuji dobrým kompostem.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
makomar - (2) - 251.170 (?), 30.10.2018 18:55

Dobrý večer,

Již delší dobou čerpám z tohoto fóra cenné informace. Chtěl bych poděkovat zdejším přispěvatelům za ně a musím vypíchnout, že jsem nenašel na českém webu obdobu.

Dnes se poprvé připojím s dotazem.

Chystám se letos na podzim vysadit cca 15 slivoní na severozápadním svahu ve výšce 450mnm (valašsko). 

Půda pochopitelně žádná sláva, směs jílů slínů a kamení. Hloubím jámy cca š60x60xv35. Stávající zeminu plánuju v poměru 3:1 ve prospěch původní zeminy smíchat s nepředhnojeným zahradnickým substrátem pro vylehčení.

Má otázka zní čím mladým sazenicím pomoci? Rád bych do směsi zemin přidal něco na přilepšenou. Kompostu je nedostatek, hledám něco kupovaného (granulované hnoje, cererit apod.)

Poradí někdo co a v jakém množství.

Nové téma jsem nezakládal, radši oživím tohle.

Předem děkuji za odpovědi Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 153.94 (?), 30.10.2018 20:08

V městských kompostárnách koupíte vozejk kompostu za babku...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 157.239 (?), 31.10.2018 8:50

Jak je to s obsahem soli a zbytků herbicidů v takových kompostech? Není to nebezpečné? SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 112.187 (?), 31.10.2018 12:15

Ano, nějaké zbytky tam byly, protože jsem jej použil i na několik rajčat v nádobě, a 2 ze 3 se deformovaly. Nicméně jsem jej použil především při výsadbě sadu, cca 50 stromů, a stromy rostou. Nejsou citlivé na stopy herbicidů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
makomar - (2) - 51.72 (?), 31.10.2018 12:55

Děkuji za odpověď,

chtěl jsem se této možnosti vyhnout, jednak nejisté složení a "síla" kompostu z kompostárny a taky složitý transport většího objemu na potřebné místo.

M

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 112.187 (?), 31.10.2018 13:38

Ale to si nevyberete. Buď vezmete, co je běžně k mání, tj. kompost z kompostárny nebo hnůj z kravína. V obojím najdete díky hojnému používání pesticidů rezidua, nicméně pod stromky to použitelné je.

A nebo si velmi velmi draze nakoupíte to samé balené v hypermarketu, nicméně ani tam nemáte nic jisté - viz. negativní zkušenosti dokonce s výsevním substrátem (deformace rajčat). Myslím si, že kompost prodávaný v pytlích v hypermarketech bude ten samý, který si naberete za zlomek ceny v kompostárně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.76 (?), 31.10.2018 14:39

Já mladým stromkům při výsadbě nepodstrojuji, ale pokud mermomocí chcete něco použít, tak trochou NPK na dno výsadbové jámy asi nic nepokazíte. Lepší výživový deficit než přehnojení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika