Chrudimská



Stránky: 1,  2,  3   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?) 
13.8.2014 16:00, zobrazeno: 10256x

Do této (polo)švesky jsem před lety vkládal určité naděje vzhledem k vysoké plodnosti, dobré chuti, dřívějšímu zrání a deklarované toleranci k PPV. První úrody vypadaly nadějně, i plody s příznaky šarky (výrazně zčervenalá dužina)  byly dobré a sladké. V posledních letech ale odrůda zklamala.  Napadení monilií bylo nadprůměrné.  Vrcholem byl loňský rok, kdy šarkovité  plody byly doslova nechutné. Letos je to viditelně lepší. S monilií se plody sice opět trápí, ale plodnost je vysoká a chuť docela dobrá, s loňským propadákem nesrovnatelná.

Chrudimská
Chrudimská
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10093) - 70.240 (?), 13.8.2014 16:53

Teď jsem se lekl, že mě zase napálili, ale jak je vidět, Chrudimská už zelené plody nemá, takže by to snad mohla být ona.

Chrudimská
Chrudimská
Chrudimská
Chrudimská
Chrudimská
Chrudimská
Chrudimská
Chrudimská
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 148.100 (?), 13.8.2014 21:58

Dozrává vám Chrudimská najednou (většina plodů) nebo sklízíte postupně probírkou? Mám totiž delší dobu podezření, že ona "Vlaška", kde mi nesedí více věcí, je vlastně Chrudimská (Vaňkova) a oficiální Chrudimská ještě neplodí (roubovaná vloni), tak nemohu porovnat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?), 13.8.2014 22:06

Vlaška dozrává až pár dní po ukončení sklizně posledních plodů Chrudimské, tedy ani při sklizni probírkou na nejvyšší jakost plodů se mi doby sklizně nepřekrývaly.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 13.8.2014 23:05

Na Chrudimské bývají nápadné nádorovité stluštění větví (asi zahojený úžeh). Na jiných odrůdách to nepozoruji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.39 (?), 14.8.2014 7:06

To by odpovídalo. Pozoroval jsem to jenom u této odrůdy a pak u mladého stromku ZR.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10093) - 196.17 (?), 5.8.2016 11:01

S některého pohledu by se Chrudimská s Vlaškou opravdu zaměnit dala. Chrudimská je ale ranější.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 20.8.2016 14:38

Úrona Chrudimské se opět dá nazvat propadákem. V plodnosti se jí sice může rovnat málokterá švestka, ale napadení monilií je veliké, známky šarky patrné. Výsledkem je, že se budeme patrně loučit

Chrudimská - Vaňkova
Chrudimská - Vaňkova
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 65.116 (?), 20.8.2016 15:35

Mam letos prvni vetsi urodu a musim konstatovat, ze napadeni monilii je dost velke a cervenou duzninu jako projev sarky na nekterych plodech nachazim take. Je to skoda, protoze z chuti tech zdravych jsem docela nadsenej.

Jelen

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 80.158 (?), 20.8.2016 21:32

Ano, monilióza u Chrudimské řádí. Některé plody při nadúrodách jsou bez chuti, dost chutnají i obalečům, ale ta chuť zdravých plodů mi stojí za to si tuto odrůdu zatím ponechat.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika