Čačanská rodná, Katinka



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?) 
27.6.2013 8:56

Uvidíme, jak na tom budou plody. Ještě, pane Mikeši, nezoufejte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 88.38 (?), 3.7.2013 9:24

Jak už jsem psal v předešlých příspěvcích, u Čačanské rodné je poznačena jen jedna větev z celého stromu, ale zato výrazně, ostatní listy jsou čisté.Nevím, jestli se jedná o šarku, nebo jen nějaký jiný výživový deficit, nebo o jiný problém.




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jelen - (42) - 78.28 (?), 3.7.2013 9:39

Stejnou situaci jsem zažil na svých stromech také, třeba na Eleně. Některé větve mají listy v podobném stavu(ne tak moc), další větve maji listy čisté. Také by mě zajímalo, o co jde. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 3.7.2013 14:15

Podobně vypadají i listy na mém Jubileu. Přesto se těším na první úrodu. Na ještě zelených plodech příznaky nejsou, ale virus na ně může udeřit později. To samé se týká velmi pěkné úrody na zavirované Vlašce a Domácí švestce. Soustředěný nápor obaleče švestkového z 2.generace snad zachytím Calypsem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Rony - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1084) - 192.99 (?), 24.6.2013 12:42

Když jsem narouboval na mladou Domácí švestku (infikovaná) roub z Čačanské, tak okamžitě se objevily flekaté listy jako důkaz choroby. Plody ovšem postižené nebyly.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 220.132 (?), 5.7.2013 12:07

Na naší letos na jaře zasazené katince (na myrobalánu) taky byly podobně žlutě flekaté listy, ale nyní už jsou hezky vybarvené. Já bych to tipnul na problém v kořenech, protože dokud měla hodně vlhko, vypadala blbě, ale teď už ji nezalévám a ani tolik neprší a vypadá k světu. Kdyby však někdo přišel na něco konkrétního, všichni bychom byli velice vděční. D.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Libor1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (173) - 217.52 (?), 10.7.2013 10:52

Zacina dozrievat Katinka. Prekvapilo ma, ze kym minuly rok ju predbehol Opal, tento rok si vymenili poradie a kym Opal je este biely, Katinka behom 2 dni nabrala farbu a zacina zriet. Plody su mensie, ale chutovo prava sladka slivkova chut, stredne pevnej konzistencie. Zarodena je slusne - ako vsetky slivky tento rok.

Prve slivky 9jul 2013
Prve slivky 9jul 2013
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.39 (?), 10.7.2013 12:53

Libore, Vy provokatére! :-) První slivky, upřímně závidím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 88.38 (?), 10.7.2013 14:11

Jenom jestli to pan Libor zase nepopletl, jak se mu to stalo loni, když zaměnil Opál za Herman, a tvrdil, že ta červeno-fialová polorenglota je Hermanwink.Dukazy jsou zdokumentované tady.

Je mi to podezřelé, protože u mě jsou plody Katinky zatím ještě menší než loni, a jsou brčálově zelené, tuhé.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Libor1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (173) - 217.52 (?), 10.7.2013 16:00

K omylu doslo (uznavam), ale nie u mna! Kupil som regulerny Herman (podla stitku - mam ho nafoteny). To ze sa stal zazrak/(alebo omyl) a rodil mi Opaly (nie Hermany) ma presvedcili miestny znalci - tusim i p. Rosti@slavik.

Uroda Katinky je z ineho stromu, ten je osvedceny uz viac rokov a na to ze to je Katinka "vemte jed" yes (i ked vrchnu cast zom prestepil na Tophit, aby bol strom ovesany celu sezonu). Opal (co mal byt Herman) je gulaty a mam ho nastepeny na Hanite, kym Katinka gulata nie je. Chut Opalu je taktiez menej slivkova (a vodovejsia), kym Katinka ju ma typicky slivkovu.

To ze si tento rok prehodili poradie dozrievania ma prekvapilo, ale zase Katinka je chutovo lepsia nez ten zameneny Opal(Herman). Pridal by som fotku bielych Opalov, ale zrovna susedovi vrtaju studnu, je cely pod prachom... Ked dozreje zverejnim pre porovnanie. Kedy zreje Katinka u Vas ?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika