Čačanská rodná, Katinka



rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 88.38 (?)
24.6.2013 11:24

Abych pravdu řekl pane Mikeši, neumím si to vysvětlit, ani potvrdit, zda se jedná o šarku, či né.Loni se mi tyto skvrny objevily na Čačanské rodné, jen na jediné větvi ve větším rozsahu také, jinak na celém stromu, a jeho listí ani jedna difůzní skvrna.Letos se mi tyto markantní znaky objevily na jiné větvi ČR téhož stromu ve velkém rozsahu-přesně jako na Vaších snímcích.Přitom zase a opět nelze najít jedinou olejovou difůzní skvrnu na zbývajících větvích celého stromu.V obou případech se jednalo o nejníže položené větve.Myslím, že by mohlo jít "jen" o nedokonalou výživu jedné větve například zašrcením z úvazku provázkem z vyvazování horních větví do vodorovnějších poloh, nebo o jinou poruchu ve výživě.Pro jistotu jsem loňskou "poznačenou" větev odříznul.Zkuste pane Mikeši prohlédnout celý strom, zda se tak jako v mém případě jedná jen o problém lokálního významu.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10087) - 70.240 (?), 4.6.2013 19:00

Podle velikosti květů se zdá, že se snad ani nejedná o Katinku. Ta je má drobnější. Ale může to skreslovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 159.26 (?), 4.6.2013 21:16

Tak snad letos ochutnám, co je Čačanská rodná zač.

A Katinku letos přivítám do rodiny.

Čačanská rodná
Čačanská rodná
Čačanská rodná
Čačanská rodná
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.42 (?), 4.6.2013 21:21

Čačanská rodná, Katinka.

Pane Mikeši, pokud Vám vše vydrží na stromě, nachystejte si podpěry, nebo se Vám strom rozláme. Je to vlastní zkušenost.

Wendy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.39 (?), 5.6.2013 8:53

Ještě to, pane Wendy, trochu proberu nebo prořežu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 88.38 (?), 5.6.2013 17:05

laughTa moje holka neposlušná si letos usmyslila, že mi ukáže zač je toho loket.Přemloval jsem ji sice, ale nedala si to rozmluvit, tak jsem ji nechal.Myslím tím Katinku, která je těsně v předpubertálním věku.Takové jsou nejhorší, protože vždy udělají všechno natruc.Chce to pevnou ruku, ale ani to nepomohlo.Moje milá si umanula, že nasadí tolik plůdků, aby mi dokázala, že to dokáže když ovšem sama chce.Tím si samozřejmě hodně ublíží, protože se pod tíhou narůstajících plodů budou dělat na větvích fraktůry.Volal jsem na pohotovost pilatkám ze všech sousedství na pomoc, ale nějak na mé úpěnlivé volání nezabraly, zatím to moc nepomohlo.Nechám to tedy na osudu-co se má stát, stane sefrown.Jestli příštím rokem plodnost vynechá, tak to už mě vážněangry naštve.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 0.109 (?), 23.6.2013 21:15

Tak se nám ta Čačanská rodná pěkně "vybarvuje"...



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 220.132 (?), 24.6.2013 2:22

co máte z toho, já jsem letos koupil katinku na myrobalánu, a je celá žlutě flekatá, jakoby měla vyrážku.. tomu říkám virus free!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 88.38 (?), 24.6.2013 11:24

Abych pravdu řekl pane Mikeši, neumím si to vysvětlit, ani potvrdit, zda se jedná o šarku, či né.Loni se mi tyto skvrny objevily na Čačanské rodné, jen na jediné větvi ve větším rozsahu také, jinak na celém stromu, a jeho listí ani jedna difůzní skvrna.Letos se mi tyto markantní znaky objevily na jiné větvi ČR téhož stromu ve velkém rozsahu-přesně jako na Vaších snímcích.Přitom zase a opět nelze najít jedinou olejovou difůzní skvrnu na zbývajících větvích celého stromu.V obou případech se jednalo o nejníže položené větve.Myslím, že by mohlo jít "jen" o nedokonalou výživu jedné větve například zašrcením z úvazku provázkem z vyvazování horních větví do vodorovnějších poloh, nebo o jinou poruchu ve výživě.Pro jistotu jsem loňskou "poznačenou" větev odříznul.Zkuste pane Mikeši prohlédnout celý strom, zda se tak jako v mém případě jedná jen o problém lokálního významu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.39 (?), 24.6.2013 14:56

Pan rosti&slavik: Ve středu to okouknu, myslím, že to bylo většího rozsahu. Podle mě to ale asi viróza bude.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.39 (?), 27.6.2013 8:30

Jak jsem včera koukal, tak je takto zasažen celý strom.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika