Čačanská lepotica



Rony - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1084) - 192.99 (?)
10.8.2014 20:23

Odrůdu MELROSE se mne podařilo dopěstovat po 10-ti letech od prvního nákupu a to jsem vždy koupil 3 stromky ale po čase se ukázalo, že je to jiná odrůda (ale úplně jiná). Stalo se mne to 2x. Dokonce jsem kopi třešně, které se ukázaly býti plané. Rybíz červený, který byl bílý (naštěstí velmi dobrý). Mít jistotu v dnešním podnikání je téměř na zázrak. Takové fiasko jaké jsem měl s odrůdou švestek JOJO nikomu nepřeji. Prostě se na Valašsko vůbec nehodí.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10   
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 10.8.2014 18:21

Prodejci moc dobře vědí, že než se dočkáte první úrody, uběhne několik let. Málokdo si po celou dobu schovává účtenku, mnozí zapomenou, kde stromek koupili a nikomu se už nechce vybavovat se s reklamací. Navíc nepravost odrůdy se těžko dokazuje. Drtivá většina vyřizovaných reklamací se týká neujmutí stromku (což se pozná podstatně dřív), nikoli nepravosti odrůdy. Ani zde jsem se nesetkal s ochotou vrátit peníze, nýbrž nabídli zaslání nového stromku, mimo sezónu pak dobropis. A to i v případech, kdy chyba prodejce byla na první pohled zřejmá -  na visačce byl jiný název odrůdy nebo podnože než v objednávce. Což jsem i tak ocenil.
    Že by fixlovali školkaři, si nemyslím. Obvykle mají dodávky nasmlouvané předem a stihnou tak namnožit požadovaný sortiment. Prodejci je jeden naštvaný zákazník ukradený, zato přijít o důvěru jednoho z deseti velkoodběratelů by školce nestálo za to.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 213.119 (?), 10.8.2014 19:19

Znám případ ze Slovenska. Sadař si objednal 1000ks odrůdy Pincot a 1000ks odrůdy Sylvercot od ovocné školky. Ukázalo se, že se jedná pouze o jednu odrůdu.  Jak dopadla reklamace ale nevím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 10.8.2014 19:33

Je otázka, zda to byl úmysl či omyl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 0.146 (?), 10.8.2014 19:40

na podzim budeme sázet ale ještě nevíme co ma byt odruda sladká a aromatická podle dcery tak nevím jestli lepotici nebo nějakej top co by jste vysadil vy výška 300 metru

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 185.204 (?), 10.8.2014 20:46

Když vezmu poslední záměnu kupovaných broskvoní na podzim, které vykvetly na jaře jiným typem květů, než mají mít, tak mně bylo řečeno, že všechny stromky byly takto nakoupeny v ovocných školkách, převážně ve Fytosu Plzeň. Bylo mně nabídnuto vrácení peněz. Pravda je, že jiné reklamace se týkaly především stromků, které neměly požadované visačky odrůdy, které jsem si objednal. Čili byly poslány stromky jiných odrůd. Všude pak následovala náprava v podobě zaslání správného stromku. A to i z kritizovaného Droždína.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 12.8.2014 21:46

A jak jste dopadli Vy se slavnou odrůdou s názvem Čačanská lepotica? Já jsem nadšen. I mírně podtržené plody, které jsem musel před odjezdem otrhat a uložit do chladícího boxu, mně tedy po vytažení velmi chutnají. Ty ponechané na stromě jsou sice teď mnohem sladší, než ty podtržené a mají stále slušně pevnou dužninu, ale i ty podtržené jsou opravdu dobré, i když trochu ostřeji navinulé, ale přitom chutné, svěží. Já bych řekl, že to byla výborná sezóna pro Čačanskou lepotici. Lepotici nelze srovnávat třeba se "švestkovější" Hanitou. Má prostě tu svoji osvěžující, ale harmonickou navinule sladkou chuť. Tedy když se povede.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 148.100 (?), 12.8.2014 21:57
Souhlasím s Vámi. Letos jsem ČL objevil na zarostlém, tmavém a vlhkém místě u bažantnice, kde kdysi byly zahrady. I v těchto podmínkách byly plody této odrůdy chutné, vzhledově pěkné, nebyly vůbec červivé a bez moniliózy. Radost mi udělala i vedle rostoucí Ruth Gersteter (velmi pravděpodobně).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4470) - 38.136 (?), 12.8.2014 22:09

Letos se Č.l. povedla. Už je sklizená. Byla výjimečně sladká a dozrála mnohem dříve, než jiné roky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Rony - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1084) - 192.99 (?), 10.8.2014 20:23

Odrůdu MELROSE se mne podařilo dopěstovat po 10-ti letech od prvního nákupu a to jsem vždy koupil 3 stromky ale po čase se ukázalo, že je to jiná odrůda (ale úplně jiná). Stalo se mne to 2x. Dokonce jsem kopi třešně, které se ukázaly býti plané. Rybíz červený, který byl bílý (naštěstí velmi dobrý). Mít jistotu v dnešním podnikání je téměř na zázrak. Takové fiasko jaké jsem měl s odrůdou švestek JOJO nikomu nepřeji. Prostě se na Valašsko vůbec nehodí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mittwoch - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (312) - 218.108 (?), 12.8.2014 23:09

Tak tak, letos byl lepoticový rok. Zrála velmi brzy a přišla o to více k chuti, než začnou rodit Katinky, Opály a mnohé další. Bylo jich méně, ale o to byly chutnější a větší. Už si i dvě 50L bečky pobublávají...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika