Č. rodná a ranná - nedostatky



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?)
9.9.2012 0:28

Mně tedy na mšice zabralo vždy všechno. Ať to byl Mospilan, Calypso, nebo Karate. Žádnou radost s těch postřiků, ale nemám. Jedině co si letos pochvaluju, tak to byly dva preventivní postřiky rajčat dva roky prošlou Ortivou. Rajčata jsou v pohodě. Ty dva nepostříkané stromky o kus dál jsou už zcela vyřízené. Takže i prošlá Ortiva má stále účinnost.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 163.11 (?), 29.6.2011 21:57

Zdravím, zajímavá diskuse. Jen bych rád uvedl, že dle novějších analýz vyplývá, že rodiči např. lepotice není Wangenheimova a Domácí (Požegača), ale Ruth gerstetter a Stanley, což by odpovídalo jak rezistenci, tak i velikosti plodů.Rodna není nejcitlivější,. z vlastrní zkušenosti bych ji dal určitě až za č. ranou, jež má šarku dost výraznou, a v poslední době i Č. lepotice, hlavně při silné infekci stromu na listech projevuje šarku dost markantně. Asi je to dáno i mutacemi viru, u nás rozšířený PPV-D (Diderot) je stáler více doplňován agresivnějším kmenem PPV- (Marcus). Tak se máme asi na co těšit.

David

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 5.9.2012 13:04

U Čačanské rodné jsem měl jen jednu menší úrodu, ale stále na ni vzpomínám. Teď mám stromek nový, ale ještě nerodil. Je zajímavé, že menší vzrůstnost považuje David za výhodu, kdežto Miloš u Anny Spath za nevýhodu. V tomto ohledu se mi nejvíc zamlouvá Jojo. Menší vzrůst, ale přitom bohatá plodnost, s "nestárnoucím" plodonosným obrostem. Zřejmě rukopis rodičovské odrůdy Stanley.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 88.38 (?), 8.9.2012 18:57

Také považuji menší vzrůstnost za výhodu, protože z velkého stromu v plné plodnosti je toho najednou moc, taky malý stromek udělá svou práci.Je lepší zasadit dvě odrudy, než velký strom jedné odrudy, protože nékaždý umí přištěpit druhou odrudu do koruny, taky névždy se roubování peckovin daří.Taky je menší riziko nákazy šarkou dvou stromků, než jednoho.A z vélkého stromu se ovoce obtížneji češe, než z malého.Problémem pak může někdy být, že stromek na zakrslé podnoži neroste, nekdy i v případě, když se skloubí zakrslá podnož, a odruda s malými přírustky.I když mám dobré zkušenosti s odrudami na myrobalánu, tak z důvodu malé zahrady si pořizuju jen zákrsky.

Mám dva stromky Č.Rodné.Jeden na myru, a i tak stromek moc nebují, a jeden na B-VA-2,broskvoňové podnoži, a tam je to slabota.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 8.9.2012 20:12

Souhlasím. A fotky Č.rodné zřejmě připojit nemůžete z důvodu mrazu 18.5., je to tak?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 88.38 (?), 8.9.2012 20:33

Jak jste to uhádl?Rád bych to udělal, ale opravdu nemohu z již známých příčin, a jejich důsledků.Loni ale byly plody moc chutné, sladké,aromatické-vosy to zjístily také, a společně jsme si pochutnávali.Letos mě ale překvapily mšice, což loni nebylo v takové míře.Stromek bez ovoce měl přebytek mízy v listech a byl obsypán mšicemi.U jiných odrůd jsem nezaznamenal takový nápor mšic, jako na obou stromcích Č.rodné.Zkoušel jsem vysoké koncentrace Pirimoru, a s překvapením jsem zjístil, že to na ně neplatí, nebo jen málo.Pak jsem vyzkoušel i Mospilan a nic, vesele se množily.Přitom oba přípravky nepřešly záruční dobou.Tato odrůda je asi citlivější na napadení mšic.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 9.9.2012 0:28

Mně tedy na mšice zabralo vždy všechno. Ať to byl Mospilan, Calypso, nebo Karate. Žádnou radost s těch postřiků, ale nemám. Jedině co si letos pochvaluju, tak to byly dva preventivní postřiky rajčat dva roky prošlou Ortivou. Rajčata jsou v pohodě. Ty dva nepostříkané stromky o kus dál jsou už zcela vyřízené. Takže i prošlá Ortiva má stále účinnost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.26 (?), 13.8.2019 21:35

Zdravím, aké odrody sliviek vám teraz zrejú v polohách okolo 300 mnm?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika