Bystrická slivka



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?) 
27.2.2012 19:10, zobrazeno: 48261x

Zásilkové prodeje nabízejí tento typ Domácí švestky z hodnocením chuti: vynikající, s kořenitou, muškátovou příchutí. Může to někdo potvrdit? Je to opravdu taková "pecka"?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 134.38 (?), 28.2.2012 15:02

Ja som bol vždy v tom, že bystrická je to isté, čo u vás v ČR domáca. Dobrá chuť, v mojej oblasti tradičná, hojne aj dnes ešte pestovaná, kvôli silnému tlaku šárky však už bez šance na úspech.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 28.2.2012 18:22

Domácí švestka, která je nabízena v prodejnách ovocných stromků tady v okolí, je pro mě jen průměrná, málo uspokojivá. Kdybych nevěděl, že existují typy s kořenitou příchutí, tak bych po nich nepátral. O Bystrickém typu, právě tohle píšou, tak mě zajímá jestli to je pravda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 28.2.2012 22:53

Myslím, že pravdu má p. 134.38 Bystrická a Domácí jsou synonyma. Alespoň já jsem mezi nimi žádný ozdíl nenašel. Obě mají řadu klonů a místních variet, včetně těch s muškátovou příchutí. 
   Nicméně informace od zásilkových prodejen bych bral s velikou rezervou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 28.2.2012 23:08

Ale já přece vím, že Bystrická je synonymum pro Domácí švestku, ale nemusí jít o chuťově úplně stejný typ, který se tady prodává. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 29.2.2012 6:58

To určitě nemusí. V zhledem k tomu, že většina zásilkových prodejen nabízí sadbu z dovozu, je to velmi pravděpodobné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 47.15 (?), 29.2.2012 12:10

Já osobně vidím největší problém v šíření jediného či několika málo klonů Domácí (Bystrické) na úkor ostatních. Chápu, že ozdravit zavirovaný materiál není levné, ale osobně mě to mrzí. Sám jsem si objednal ze Sempry ´Domácí´, ale její chuť mě zklamala. V širším okolí jsou výrazně povedenější klony, bohužel zašarkované.sad S Bystrickou zatím zkušenosti nemám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 49.206 (?), 29.2.2012 12:53

V Atlase odrůd ovoce od Dvořák a kol.sa píše,,Domácí švestka má mnoho typů, z nichž nekteré lze pokládat za samostatné odrůdy´´.V Maďarsku som si všimol že predávajú zvlášť odrodu Bystrická, a Bystrická muškátová.Pohodu praje Stano.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 43.70 (?), 29.2.2012 16:57

V sadě mám čtyři Domácí ale abych pravdu řekl, nepoznám nebo nevím, co je myšleno kořenitou chutí. Chutnají skvěle, hlavně v loňském roce byly výborné. Zavzpomínal jsem na léta dětství, kdy měly obdobnou né-li stéjnou chuť.  PaR

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.235 (?), 29.2.2012 17:17

Pokud jste spokojený, podělte se s její chutí někde na výstavě a hlavně ji udržujte, případně ji rozmnožte (naroubováním např.na broskvové semenáčky, nebo na jiné(myrobalán, odkopky).V prodeji o Domácí často vůbec nejde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika