Bystrická muškátová nebo Čerčinská?



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?)
11.3.2017 9:22

Škoda, že na mé zahradě se těmi poučkami virus neřídí.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 9.3.2017 21:23

Hledám vhodnou náhradu za Durancie, u nás hodně trpí moniliovou spálou.

Náhrada za Durancii není ani Bystrická, Čerčinská, ani Anna Spath. To jsou švestky s odlučitelnou peckou, ovšem citlivé k šarce zatímco durancie je nodlučitelná, zato poměrně dobře tolerantní. Hodí se jen do kvasu, kde však nemá konkurenci.  Moniliová spála je zlá, ale na rozdíl od PPV se s ní dá bojovat. 
    Možnou náhradou durancií by mohla být Lipnická, ale plody jsem dosud neviděl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 123.101 (?), 10.3.2017 16:46

Lipnickou mám vysazenou, čekám na první plody. Letos to ještě nebude ale příští rok by vzorek mohl být.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 11.3.2017 7:54

Nejtolerantnější k viru PPV ze starších odrůd jsou, Anna Späth, Durancie,Gabrovská, Stanley a Wangenheimova.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 11.3.2017 9:22

Škoda, že na mé zahradě se těmi poučkami virus neřídí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.21 (?), 11.3.2017 13:27

Stanley som mal, šarka bola na listoch a aj na plodoch.Odolnejšie sú Katinka a Toptaste.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
viktor111 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (140) - 168.31 (?), 9.3.2017 18:30

klasicke delenie sliviek u nas na vychode slovenska v povedomi dedinskeho cloveka slivky červenovky a bystricke tie druhe koli tlaku šarky prakticky nepestovatelne ale inak famozna tuha duzina vyrovnany pomer cukru a kyselin stromy v okoli ktore dozivaju vacsinu plodov zhodia este pred dozretim sem tam nejaky plod je konzumovatelny ale to sa neoplati drzat na zahrade strom myslim ze je tento klon domacej slivky aj v predaji ale po napadnuti šarkou tak dobry akurat na let kominom... tie červenovky su zmesov nahodnych klonov ale niektore celkom dobre podla tlaku šarky asi kedy aky rok

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10078) - 70.240 (?), 24.5.2018 16:40

Tato odrůda zajímá určitě nejenom mě. 





Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 24.5.2018 17:14

Pravá švestka je pravá švestka PetřewinkTakže jsem si vloni pořídil pár roubů z Holovous.Letos už bude i na koštování.Zvědavý jsem i na Dolanku, ale ta bude plodit nejdřív v příštím roce.

Čerčinská
Čerčinská
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10078) - 70.240 (?), 24.5.2018 19:40

Já si myslím přesně to samé, Jirko. Domácí je Domácí. Máš se na co těšit. yes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.233 (?), 24.5.2018 21:09

Černčická bohužel odolná PPV není. Ještě dříve než se projeví symptomy na listech, je vliv viru na tvorbu cukru znát v chuti. Na jednom stromu mi najednou na východní větvi změnily plody chuť a testy prokázaly, že je tam PPV. Přitom celý zbytek stromu byl ještě dobrý a v druhé polovině stromu nebyl vir zjistitelný. Takže jsem vykácel a teď čekám, jestli dopěstuji nové stromy a nebo se mi někde z okolí objeví nový zdroj infekce.

To že odolná, rezistentní či tolerantní k PPV svědčí i to, že jako jedna z mála byla za dotace z EU ozdravena a matečné stromy, z kterých jsou v Holovousích prodávána očka jsou "VirusFree".

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu8:34
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika