Bellamira - opylovače



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 11.161 (?)
14.5.2018 8:41

Plodí už dlouho, bez probírky jsou plody (na mirabelku) docela velké, chuťově hopdně průměr slakost oproti Nancyské výrazně nižší.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
Liberda Zdenek - (29) - 175.150 (?), 17.11.2012 18:34

Dobrý večer. Zdejší švestky /neznám odrůdu/ se nechávají přejít mrazíkem , potom jsou hodně sladké. Tento první plod jsem utrhnul tak nějak odhadem. Odrůdu Belamíra s Nancýskou nemohu porovnat, protože ji neznám.  Byl bych rád za každý stromeček co zde ponese ovoce byť by horší jakosti. Zdeněk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 30.160 (?), 3.2.2013 3:41

Dobrý den, šlo by nějak upřesnit lokalitu, kde ji máte vysazenu? Já ji vysadil na Vysočině, 675 m.n.m (Žďárské vrchy), docela hezká, jv chráněná poloha. Sázel jsem ji v roce 2010 - minulý rok jeden plod - ale musela se vzpamatovávat po nájezdu zajíců (mé chybě), kdy z ní zbyl jen asi přes půl metru kmen. Ale z těch jarních mrazů mám poněkud obavy. Díky Jirka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 175.130 (?), 3.2.2013 18:37

Dobrý večer. Bližší údaje o zasazení.  - 764m.n.m., začátek mrazové kotliny, 30 - 40 m od potoka,  půda - hodně písčitá, spodní voda asi 0,6 m., jižní mírný svah celý den osluňěný, stromek je chráněný domem a živým plotem, půdní reakce - mírně kyselá. Stačí vám tyto údaje? Zdeněk  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 30.160 (?), 5.2.2013 17:08

Díky moc za ochotu. Mrazová kotlina u mne nehrozí, ale je to přeci jen Vysočina. No, nechám se překvapit, jak to bude. Jirka

Teď koukám, jen detail - jsem se překlepl - měla být jz poloha.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 99.176 (?), 30.6.2013 21:53

Jak to vypadá, urodí se něco?

Mirabelka byla prý obsypaná a teď jsou tam snad jen dvě - bohužel jsem na chalupě dlouho nebyl, tak přesnější info nemám. Ale vypadá to, že v těch vyšších polohách opravdu asi na experimenty prostor není. Možná jak na Vysočině dost pršelo, tak se to projevilo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 60.136 (?), 14.5.2018 5:40

Stejná situace, také ji mám na St.Julienu, ale "naštěstí" máme nízko

spodní vodu a "naneštěstí" jsme v mraz.kotlině, takže po 4letech letos

poprvé nezmrzla. Ukáže cca 50 plodů. Nejhezčí, pravidelný stromek

v zahradě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 11.161 (?), 14.5.2018 8:41

Plodí už dlouho, bez probírky jsou plody (na mirabelku) docela velké, chuťově hopdně průměr slakost oproti Nancyské výrazně nižší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 88.38 (?), 11.3.2013 14:48

Jedním z rodičů Bellamiry není lepotica(host 46.80), ale najbolja.Až mě to trochu děsí jako v případě rádobyšpendlíkové Tipaly a jeho Opálu.Jenže najbolja není tak kvalitní sorta jako Opál chutí.Najbolja se při šlechtění využívá spíše jako tolerant, a taky jako tvůrce pěkného "masa"-velký kus plodu.Mohl bych tu jmenovat řadu odrůd, kde se najbolja podepsala-hlavně z Geisenheimu, kde vznikla taky Bellamira.Nechme se tedy překvapit.Tož se už těším na to dezertní maso.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Jan pěstitel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (243) - 239.102 (?), 2.12.2012 9:20
Pěstuji ji také, neopadává, dá se dlouho sklízet, má pevnou mírně nakyslou dužninu, při přezrání je opravdu jako med. S opylením žádné problémy nejsou.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 88.38 (?), 6.9.2013 11:00

Ale účet se bude dělat až ve zralosti.

Tak to máte pravdu pane Miloši, a jistě by bylo vhodnější počkat na konec září, a pak udělat nějaké závěry.Ona Vám neuteče nebojte se, počká,údajně nepadá, a vydrží dlouho na stromě.Viděl jsem takové, měly slupku až do oranžova.Maraton se vyhrává ve finiši, a né za polovinou trati.Ještě kdyby měl tu samou vlastnost Herman, to by se plody určitě dočkaly něčeho lepšího... ale on né, on si padá dříve.S těmi modrými fleky zatím neporadím.

Fakt, že máte větší plody může souviset se skutečností, že je na stromku plodů méně.Počkejte, až Vám přeplodí (to ona ráda),pak se i velikost plodů ustálí.To že chuť může pokulhávat, jak říkáte, je asi daní předčasně padaných plodů, a o něco horší polohy pěstování-hold si pozemek nepřestěhujeme třeba do pražské Troje (180 mnm)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika