Bellamira - opad listov a plodov



Miroslav B - (10) - 110.28 (?) 
12.8.2013 11:17, zobrazeno: 3957x

Dobrý deň. Vedel by mi niekto poradiť s nasledovným problémom? Pred cca 3 týždňami začali na mirabelke dierkavieť listy, potom hnednúť a následne opadávať. Dnes sú letorosty už úplne holé. Plody začali vráskavieť a opadávať. Na strome nie sú viditeľný žiadny škodcovia. Stromky tiež pravidelne raz za 2 týždne výdatne polievam. Stromček má 3 roky a tento rok má prvé plody. Je ich dosť, ale sú veľmi malé.  Miroslav B.

Pred 2 týždňami
Pred 2 týždňami
Pred 2 týždňami
Pred 2 týždňami
Včera
Včera
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 12.8.2013 12:39

To vypadá, jako by stromek trpěl chronickým suchem, jakoby kořeny nebyly schopny zásobovat nadzemní část vodou. Ty dírky v listech s tímto stavem zásadně nesouvisí, suchá dírkovitost je běžně rozšířená houbová choroba, která život stromů zásadně neovlivňuje. Já si myslím, že bude problém pod zemí. Možné příčiny například: ohryz kořenů hlodavci, choroba kořenů či kořenového krčku, nevyhovující půdní podmínky (např. stavební zavážka), přehnojení, …

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Miroslav B - (10) - 110.28 (?), 13.8.2013 16:44

Takýchto 3 ročných stromkov mám 8. Všetky polievam, majú rovnakú pôdu a ostatné sú v poriadku. Zaujalo ma to prehnojenie. Všetky som 2x hnojil Ovoceritom (V apríli a začiatkom júla). Mohla by byť Bellamira na hnojenie citlivejšia ako Toptaste a Aprimira? A ešte manželka v bezprostrednej blízkosti Bellamiry vysadila kvetiny (floxy). Ostatné stromky to nemajú.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 12.59 (?), 21.5.2019 12:39
Dobrý deň, v marci som nasadil bellamiru do záhrady, darilo sa jej mala kopec zelených listov akurát sa vyskytli vošky, spravil som chybu, postriekal som ju za slnečného počasia proti voskam s jedným prípravkom, no po pár dňoch všetky listy zhnedli a opadavaju, uhynie celý mladý strom alebo opadaju listy a vyrastú hneď nové? Bojím sa až nevyschne celý strom. Ďakujem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika