Babče



Stránky: 1,  2   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?) 
29.8.2015 11:00, zobrazeno: 9681x

Nevím, odkud vzala tato krajová slíva z východní Moravy svůj název. Plody se dost podobají Viktorii, ale mají trochu jiný tvar a sladší chuť. Jako by byla trochu načichlá špendlíkem. 


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 29.8.2015 17:52

Abych se nechlubil cizím peřím, odrůdu mi dodal Václav Janoš se slovy - "kdyby žádnou, tak babče musíš naroubovat". Měl pravdu. Plody medově sladké připomínající větší špendlíky, akorát místo žluté jsou růžové. Uvidím, jak v dalších letech, ale je to zatím nejpříjemnější překvapení letošní sezóny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 13.243 (?), 2.7.2016 22:15
Když jsem byl malý kluk, rostlo babče u babičky za plotem. Hradec králové. Slezské předměstí.Bylo mu tehdy tak třicet let.V šedesátých letech.Tedy vysazené někdy před válkou těsně. Někdy v roce 70 se pod váhou plodů půl stromu ulomilo..Dál už si to nepamatuju..Ale tu chuť si pamatuju! A těch vos kolem! Moc rád bych si ho narouboval. bartonekjiri@seznam.cz
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 212.3 (?), 11.6.2017 17:08
všech pět roubů se mi krásně ujalo!(bohužel vše na jedné podnoži((nevím, co mně to popadlo..:)))
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 106.1 (?), 11.6.2017 20:13

Ja som sa tiež k tejto odrode dostal pán Alojz je na dôchodku zaštepil mi tento stromček vrúble vzal z 90 ročneho stromu chutovo vravel v jeho oblasti bezkokurenčná, žiadna šarka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.63 (?), 11.6.2017 22:37

Tak to můžete za 40 dní napravit. Přebytečné výhony použijete jako zásobu oček pro štěpování na dalších 40 podnoží... wink

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 123.101 (?), 13.6.2017 17:26

Dobrý den pane Vysloužile, jak přežila úklady letošního jara Vaše Procházkova?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 24.6.2017 17:06

Procházkova je plná plůdků, na rozdíl od podobně vypadající Wangheimovy, která má málo.
   Co bude dělat babče nakažené šarkou, poznám víc po letech.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
TomNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (356) - 129.168 (?), 23.6.2017 15:00

Dobry den,

ako je na tom so sarkou? pripadne nejake ine pestovatelske vlastnosti?

btw..da sa niekde zakupit aj hotovy stromcek? (zahradnictva co poznam babce na webe nemaju)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 168.81 (?), 3.8.2018 15:46

Přidávám obrázky mých babčat. Paví vejce, Pávče, z Krkonoš (Končiny).
Stromeček mi nechce moc růst. Ještě není zralá. JG

Pávče Končiny
Pávče Končiny
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika