Aprimira



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 22.159 (?) 
31.10.2010 17:41, zobrazeno: 170285x

Zaregistroval jsem v nabidce nekterych zahradnictvi tuto novinku. Jedna se o krizenec merunky a mirabelky. Ma tu s ni nekdo nejake osobni zkusenosti?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
new dawn - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (309) - 176.18 (?), 31.10.2010 22:16

Také by mne to zajímalo, pod názvem "aprium" a "pluot" jsem už před delším časem našla na netu řadu odrůd křížence meruňky a švestky, v nabídkách jsem je zatím neviděla. Docela by mne lákalo je zkusit - jestli ale stojí za to...           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mittwoch - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (312) - 56.251 (?), 31.10.2010 23:20

Zde jsem o ní něco našel...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
áda1 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (62) - 103.253 (?), 1.11.2010 19:27

V minulém týdnu jsem dovezl z Fytosu, cena cca 200 Kč, na první pohled se jeví jako slivoň - stromek, mají je připraveny na pěstování vřeten s dostatečným počtem bočních větviček, dotazem na odborníka - prodavače, nechutnal, plody neviděl, od majitele školky informace velikost něco mezi oběma odrůdami, jak se bude chovat ve větší nadmořské výšce se neví - tedy zasadíme a uvidíme...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Milan Fiala - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (196) - 95.245 (?), 16.1.2011 16:41
Ja som tiež kupil Aprimiru foto som zvedavy na chutove vlasnosti.V USA šlachtia merunku a slivu od r.1920maju tam super visledky.




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 143.106 (?), 14.3.2012 21:56

Tak jsem zvědavý,  kdo první u nás zjistí, že si nekoupil křížence mirabelky a meruňky, ale pouze novou odrůdu nějaké švestky.Určitě by mne zajímalo, jak chutná. Koupil jsem si ji také a na chuť plodů budu asi nějaký ten rok čekat.Fotky, které jsem našel na jedných NL stránkách se vubec neshodují s fotkami v reklamách.Navíc se prodává u nás uz i pod jinym názvem a to MIracose.Mimochodem je nabízená jako sloupovitá, coz je nemožné a navíc za nehorázný peníz. Já za ní dal necelých 200 Kč, takže bude zajímavé tuto novou Mirabelku pozorovat. Snad bude dobrá do kvasu.Reference jsou na ní dobré, ale praxe ukáže.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 189.87 (?), 15.3.2012 11:46

Ja som ju už sadil predminulú jeseň (2010), majú ju v Plantex Veselé aj mala jeden kietok minulú jar, ale počas jarných mrazov zmrzol:((, vyzerá, že aj mráz v túto zimu prežila (až do -30), no uvidíme:))

keď budú plody dám vedieť, aj ja som zvedavý

laco

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 189.84 (?), 15.3.2012 11:55

Sadila jsem ji ve stejnou dobu, přežila zimu v pohodě,  doufám, že už aspoň pokvete, pak taky napíšu, Jezibaba9.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 14.22 (?), 20.5.2012 17:06

Tak veľmi som sa tešil, že v júli poreferujem o chuti Aprimiry a nafotím korunku s prvými plodmi vo vinohrade, ale osud rozhodol inak. Na prvej snímke je korunka Aprimiry vyrastnutá minulý rok z vrúbľa naštepeného do durancie. Potešili ma prvé kvietky. Dlho som sa ale netešil. Po Veľkej noci niekto (pravdepodobne traktoristi čo siali na poli za otvoreným plotom spoločného vinohradu) ostrým rezom odstrihol korunku vzácneho kríženca- snímka 2. Kýpeť pôvodnej durancie dodnes nevyrašil zo žiadneho spiaceho očka. Našťastie som si vlani zavrúbľoval Aprimiru aj doma do korunky Angelena a na krátkom vrúbľiku ostalo po odkvete hneď niekoľko plodov- snímka 3. Takže koštovať Aprimiru predsa len budem.

prvé kvetné púčiky Aprimiry
prvé kvetné púčiky Aprimiry
surovo odstrihnutá korunka s prvými kvetmi
surovo odstrihnutá korunka s prvými kvetmi
zarodený vrúblik Aprimiry: 13.5.2012
zarodený vrúblik Aprimiry: 13.5.2012
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 43.192 (?), 28.7.2014 17:36

Ja som si tiež objednal plumscot aprimira, narástli mi však obyčajné slivky žltozelenej farby (ako lepotica) vôbec niesu odolné voči šárke a chutia ako divé slivky (drisľačky) niesom s nimi spokojný lebo sa vôbec nezhodujú s popisom v ponuke predávajúceho.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika